Навколо чорної діри у Чумацькому Шляху вперше зафіксували магнітні поля

Навколо чорної діри у Чумацькому Шляху вперше зафіксували магнітні поля

Укрінформ
Група астрономів в рамках проєкту «Телескоп горизонту подій» (Event Horizon Telescope) показала нове зображення чорної діри Стрілець A* в центрі галактики Чумацький Шлях.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Space.com.

Спостереження, проведені за допомогою Event Horizon Telescope, показали, що акуратно впорядковані магнітні поля мають схожість з тими, які в центрі галактики M87 оточують надмасивну чорну діру M87*, чия маса є еквівалентом приблизно 6,5 мільярдів Сонць.

Проте це дивно, враховуючи те, що Стрілець A* має масу приблизно у «всього» 4,3 мільйона разів більшу за Сонце.

Читайте також: Астрономи виявили ультрашвидкісні пориви вітру чорної діри у галактиці Markarian 817

Таким чином нові дані астрономів свідчать про те, що сильні та добре організовані магнітні поля можуть бути присутніми навколо всіх чорних дір.

«Це нове зображення чорної діри Стрілець A* в центрі нашого Чумацького Шляху говорить нам про те, що поблизу чорної діри є сильні та впорядковані магнітні поля. Тривалий період часу ми вважали, що магнітні поля відіграють ключову роль у тому, як чорні діри живлять і викидають речовину в потужних струменях. Це нове зображення показує, що сильні та впорядковані магнітні поля мають вирішальне значення для того, як чорні діри взаємодіють з газом і речовиною навколо них», - заявила співкерівниця дослідження Сара Іссаун із Гарвард-Смітсонівського астрофізичного центру.

Читайте також: Телескоп James Webb виявив найдавнішу з відомих чорну діру

Зазначається, що у 2017 році Event Horizon Telescope зробив перше зображення чорної діри M87* та її навколишнього середовища. Вона розташована на відстані приблизно в 53,5 мільйони світлових років від Землі.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна група астрономів виявила квазар із чорною дірою всередині, що росте настільки швидко, що поглинає еквівалент одного Сонця за добу.

Фото: EHT Collaboration

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-