Генасамблея ООН вперше ухвалила резолюцію про штучний інтелект

Генасамблея ООН вперше ухвалила резолюцію про штучний інтелект

Укрінформ
Генеральна Асамблея ООН ухвалила в четвер резолюцію щодо просування безпечних і надійних систем штучного інтелекту, які сприятимуть сталому розвитку у світі.

Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, резолюцію «Використання можливостей безпечних, захищених і надійних систем штучного інтелекту для сталого розвитку», підготовлену під керівництвом Сполучених Штатів за співавторства 120 країн, було ухвалено консенсусом – без голосування.

Документ підкреслює важливість дотримання й захисту прав людини при проєктуванні, розробці, впровадженні й використанні ШІ.

Генеральна Асамблея також визнала важливу роль систем штучного інтелекту для забезпечення прогресу в досягненні Цілей сталого розвитку.

Резолюція закликає всі держави-члени та зацікавлені сторони «утримуватися від використання систем штучного інтелекту», які створюють ризики для дотримання прав людини.

Усі держави, приватний сектор, громадянське суспільство, дослідницькі організації та ЗМІ мають розробляти й підтримувати регуляторні й управлінські підходи, пов'язані з безпечним і надійним використанням ШІ.

Резолюція закликає держави-члени та зацікавлені сторони співпрацювати з країнами, що розвиваються, і підтримувати їх, щоб подолати цифровий розрив.

Представила резолюцію на засіданні ГА постпред США при ООН Лінда Томас-Грінфілд.

На її переконання, конструктивний діалог довкола ухвалення цієї резолюції «слугуватиме моделлю для майбутніх дискусій про виклики ШІ в різних сферах, наприклад, щодо миру і безпеки та відповідального використання автономності ШІ у військових цілях».

Читайте також: Мінфін США відшкодував $375 мільйонів за кілька місяців завдяки штучному інтелекту

«Ми маємо намір доповнити майбутні ініціативи ООН, включаючи переговори щодо глобального цифрового договору та роботу консультативного органу високого рівня з питань штучного інтелекту при секретаріаті», – зазначила вона.

Міжнародна спільнота має можливість і відповідальність «керувати цією технологією, а не дозволяти їй керувати нами».

«Тож підтвердьмо, що ШІ розроблятиметься і впроваджуватиметься через призму людяності й гідності, безпеки й захисту, прав людини й основоположних свобод», – наголосила вона.

«Візьмемо на себе зобов'язання подолати цифровий розрив всередині країн і між ними й використовувати цю технологію для просування спільних пріоритетів сталого розвитку», – додала Томас-Грінфілд.

Резолюція Генеральної Асамблеї ООН – перший документ ГА, що регулює галузь штучного інтелекту.

Як повідомляв Укрінформ, американська компанія Apple веде з Google переговори про інтеграцію у свої продукти її найдосконалішої моделі на основі штучного інтелекту (ШІ) під назвою Gemini.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-