Як правильно видаляти файли з телефону, аби ворог їх не відновив – роз’яснення

Як правильно видаляти файли з телефону, аби ворог їх не відновив – роз’яснення

Укрінформ
У Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації нагадали, як правильно видаляти файли, інформацію з телефону так, щоб російськи загарбники не мали змоги її відновити.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Держспецзв’язку.

Зокрема, один із варіантів – видалити окремі файли вручну. Для цього потрібно обрати потрібний файл, натиснути кнопку "Видалити". А після цього очистити кошик через файловий менеджер, адже видалені файли можуть зберігатися в ньому до 30 днів.

“Проте навіть видалені таким чином дані все ще можуть бути відновлені”, - зазначили у службі.

Читайте також: російські хакери більше місяця інтенсивно атакують Латвію

Тож фахівці радять додатково скористатися так званими шредерами – програмами, які дають можливість безповоротно знищувати файли, які можна знайти в магазині додатків вашого телефона.

Ще один варіант видалення даних зі смартфону – скидання системи до заводських налаштувань. До цього способу можна вдатися в останню чергу, коли інші за якихось причин неможливі. Адже з телефону у такому разі будуть видалені абсолютно всі дані та файли без можливості відновлення.

"Але майте на увазі, що повністю порожній телефон також може викликати підозри в окупантів”, - підкреслили у Держспецзв’язку.

Читайте також: Голова Держспецзвязку каже, що якість кібератак з рф знизилась

Для того, щоб скинути систему до заводських налаштувань у Android потрібно зайти у "Налаштування", обрати "Загальне керування" і натиснути "Скидання". Потім натиснути "Скинути до заводських налаштувань" (назви меню можуть дещо відрізнятися залежно від моделі телефону).

У iOS обрати Параметри - Загальні - Перенести чи скинути iPhone. Після цього - "Стерти" весь вміст і налаштування.

Як повідомляв Укрінформ, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України надала рекомендації як користуватися телефоном на захоплених ворогом територіях.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-