Meta відбила інформаційну атаку на Україну з боку РФ та Білорусі

Meta відбила інформаційну атаку на Україну з боку РФ та Білорусі

Укрінформ
Компанія Meta заявила, що виявила у соцмережі Facebook спроби Росії підірвати довіру до української влади та спроби атак пов’язаної з Білоруссю хакерської групи на сторінки українських військових і журналістів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє NPR.

У компанії зазначили, що ці дві окремі спроби були невеликими за масштабом і були зафіксовані на ранніх стадіях.

Спроба щодо підриву довіри до влади України включала мережу з близько 40 акаунтів, сторінок і груп у Facebook та Instagram, які діяли в Росії та Україні. Ці сторінки маскувалися під незалежні ЗМІ й публікували пости про те, що Україна є «державою-невдахою». Такі зусилля були спрямовані на залучення трафіку на власні веб-сайти, чиї посилання на новини публікувалися у самій соцмережі. Meta заявила, що видалила згадані облікові записи та заблокувала пов’язані з ними веб-сайти.

У компанії також додали, що останніми днями спостерігається сплеск спроб зламу акаунтів високопоставлених українців, у тому числі військових, журналістів та громадських діячів з боку пов’язаною з Білоруссю з хакерською групою Ghostwriter. Ціль полягає в публікації дезінформації з їхніх сторінок. Meta попередила ряд українців, які нещодавно стали мішенню цієї атаки, і додала, що блокує домени, які хакери використовують у своїх спробах фішингу.

У компанії наголосили, що нині значно швидше виявляють різні кампанії з поширення дезінформації, і вони не досягають тієї аудиторії, яку б досягли ще кілька років тому.

Як повідомляв Укрінформ, президент РФ Володимир Путін 24 лютого оголосив війну Україні і розпочав масштабне вторгнення. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, ракети влучають в житлові будинки українців.

В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію. Україна офіційно направила позов проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Збройні сили України за підтримки усього народу мужньо протистоять агресії. За даними Генштабу ЗСУ, втрати російської армії наразі становлять близько 4500 осіб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-