Вміст вуглекислого газу в атмосфері: Китай отримав перші дані зі свого супутника

Вміст вуглекислого газу в атмосфері: Китай отримав перші дані зі свого супутника

Укрінформ
Китайські вчені вперше одержали дані про глобальні вуглецеві потоки з використанням даних спостереження, отриманих китайським супутником TanSat, який здійснює моніторинг рівня вуглекислого газу в атмосфері.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Сіньхуа.

Таким чином, Китай тепер має можливість проводити кількісний просторовий аналіз вуглецевого бюджету планети.

Як зазначив молодший науковий співробітник Інституту вивчення атмосфери Китайської академії наук Ян Дунсюй, разом зі стрімким розвитком технологій зондування атмосфери і моделювання метод визначення викидів парникових газів шляхом спостереження за концентрацією вуглекислого газу в атмосфері став розглядатися як ефективний спосіб оцінки зусиль зі скорочення викидів парникових газів.

Китай запустив власний супутник для спостереження за рівнем вмісту вуглекислого газу в атмосфері TanSat 22 у грудні 2016 року, ставши третьою країною світу після Японії та США, яка спостерігає за парниковими газами за допомогою власного супутника.

Цей апарат має забезпечити високоточне спостереження за концентрацією вуглекислого газу в атмосфері в глобальному масштабі, а також надати дані для наукових досліджень.

Використовуючи дані, отримані зі супутника TanSat, вчені провели оцінку глобальних вуглецевих потоків на Землі за період з травня 2017 року до квітня 2018 року. Результати цієї оцінки виявилися практично ідентичними з даними, отриманими з японського супутника GOSAT і з американського ВЗГ-2.

Читайте також: Ракета Vega вивела на орбіту супутник для детального спостереження за Землею

За словами Ян Дунсюя, при визначенні концентрації вуглекислого газу в конкретному місці в конкретний час вчені встановлюють "спостережну величину" та "змодельовану величину" і використовують метод "асиміляції даних" для скорочення різниці між цими двома показниками.

Як показують результати, коефіцієнт невизначеності при таких дослідженнях знижений до 50 процентів у порівнянні з попередніми вуглецевими потоками.

Дані про глобальні вуглецеві потоки сприяють зростанню обізнаності про наслідки таких дій, як скорочення викидів парникових газів і зростання числа "поглиначів вуглецю" відповідно до тенденцій зміни клімату.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-