Ядро Землі збільшується з одного боку швидше, ніж з іншого – науковці

Ядро Землі збільшується з одного боку швидше, ніж з іншого – науковці

Укрінформ
Група вчених із Брістольського та Кембріджського університетів провела нове дослідження, в якому показала, що внутрішнє ядро нашої планети зі східного боку росте швидше, ніж із західного.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Big Think.

Вчені вважають, що дослідження допоможе дізнатися справжній вік внутрішнього ядра і хоч частково розгадати загадку про формування магнітного поля Землі.

Внутрішнє тверде металеве ядро ​​Землі, що знаходиться на глибині понад 5 тисяч км, було виявлене 1936 року. Через майже століття вчені все ще намагаються відповісти на основні питання про те, коли і як воно утворилося.

Припускають, що ядро ​​ планети почало створюватися 4,5 мільярда років тому. Цей процес зайняв близько 200 мільйонів років. За цей час гравітація притягувала більш важке залізо до центру молодої планети, тим самим залишаючи тверді мінерали, з яких складається мантія і кора.

За час формування Землі створювалося багато тепла всередині самої планети, а втрата цього тепла і нагрівання в результаті радіоактивного розпаду з тих пір стали рушійною силою для планети.

Читайте також: NASA показало нові світлини Марса

Водночас втрата тепла усередині Землі сприяє сильному потоку рідкого заліза в зовнішньому ядрі, який і створює магнітне поле Землі. У процесі поступового охолодження температура в центрі планети впала до нижньої точки розплавлення заліза при екстремальних тисках, і внутрішнє ядро ​​почало кристалізуватися.

Автори дослідження Джессіка Ірвінг з Брістольського університету і Санні Коттаар з Кембриджського університету стверджують, що ще на початку 1990-х років вчені дізналися, що швидкість сейсмічних хвиль, які проходять через внутрішнє ядро, несподівано змінюється. Вони зробили висновок, що у внутрішньому ядрі відбувалося щось асиметричне.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-