Україна підхопила європейську тенденцію розвитку цифрового радіо – експерт

Україна підхопила європейську тенденцію розвитку цифрового радіо – експерт

Укрінформ
Європейська тенденція з розвитку цифрового радіомовлення в стандарті DAB+ не оминула й Україну.

Про це кореспондентові Укрінформу в ексклюзивному коментарі розповіла експерт у сфері радіомовлення, PhD, Юлія Нечипоренко за результатами участі в першому семінарі комітету WorldDAB в Угорщині.

“У країнах ЄС поступово збільшується кількість цифрових радіомереж. Так, 28 травня в Австрії відбувся запуск загальнонаціонального мультиплекса, в якому мовлять дев’ять радіостанцій. У Німеччині до кінця 2019 року заплановано встановити 13 нових передавачів по всій країні. Норвегія з 2017 року взагалі повністю перейшла на цифрове радіо, на FM-частотах залишились мовити лише місцеві радіостанції до 2021 року”, – зазначила Нечипоренко.

За її словами, тестові мережі побудовані в Хорватії та Угорщині. Наразі Вірменія, Молдова і Литва перебувають на етапі вивчення питання впровадження цифрового радіо. Навіть у Росії вже розроблено стратегічний документ щодо впровадження цифрового радіо на території всієї країни.

В Україні ж, розповіла експерт, ініціатором впровадження цифрового радіо став медіарегулятор.

“На замовлення Національної ради було прораховано частоту і оголошено конкурси. Вже у 2018 році перший мультиплекс цифрового радіо почав працювати у Києві. На сьогодні в столиці мовлять 14 радіостанцій у стандарті DAB+, і в регулятора є намір створити аналогічну мережу також у Львові”, – уточнила Нечипоренко.

Ключовим фактором розвитку радіо “в цифрі” в Європі, за її словами, є, з одного боку, дефіцит вільних FM-частот, а з іншого – потужний розвиток радіоіндустрії.

«Аналогічна ситуація складається і в Україні. Цифрове радіо створює можливість мовити в ефірі новим, зокрема нішовим, радіостанціям, які не мають можливості отримати FM-частоту», – уточнила Нечипоренко.

Однією з проблем впровадження цифрового радіо є недостатній обсяг автівок, що укомплектовані DAB-приймачами. Але це питання сьогодні вирішується на загальноєвропейському рівні, зауважила вона.

Зокрема, 20 грудня 2018 року набув чинності Європейський кодекс електронних комунікацій, згідно з яким країни-члени ЄС протягом двох років мають імплементувати положення цього документу в національні законодавства. Приймач для радіо DAB стає обов'язковою нормою для всіх виробників авто. На виконання цих вимог в Італії нові автомобілі будуть масово комплектуватися передавачами DAB вже з 1 січня 2020 року.

Читайте також: Мережа супутників SpaceX може “вбити” наземні радіотелескопи — науковці

Нечипоренко наголошує, що до очевидних переваг цифрового мовлення належать якість звуку, менша залежність від рельєфу місцевості, а також наявність ресурсу для збільшення кількості радіостанцій. Крім того, ця технологія підходить для інформування населення про надзвичайні ситуації.

Протягом 2018 року в Києві почали мовити 14 радіостанцій, які ввійшли до цифрового мультиплексу: «Армія FМ», «Бізнес-радіо», DJ FM і Power FM, «Прямий FМ», «Українське радіо», «Промінь», «Культура», «Країна ФМ», Old Fashioned Radio, Hype Radio, Zemlya, «Мейдан» і «Радіо Марія».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-