NASA цікавить залучення України до досліджень Місяця – Чалий

NASA цікавить залучення України до досліджень Місяця – Чалий

Укрінформ
Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA ) зацікавлене в залученні України до проектів з дослідження Місяця.

Про це повідомило у Facebook Посольство України в США за результатами зустрічі посла Валерія Чалого з адміністратором NASA Джимом Бріденштайном.

"Посол України в США Валерій Чалий провів зустріч з адміністратором NASA Джимом Бріденштайном. Було обговорено широкий спектр питань співпраці в галузі дослідження космічного простору в мирних цілях та активізації двостороннього діалогу у цій сфері, у т.ч. в рамках відповідної українсько-американської робочої групи, створеної в травні 2016 року", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Субмарину NASA "обкатують" на рекордній глибині, щоб відправити в космос

Як зазначили у диппредставництві, було домовлено про підготовку до підписання міжурядової Угоди про співробітництво та використання космічного простору в мирних цілях.

"Бріденштайн висловив вдячність за підтримку Україною космічних ініціатив NASA. Наголосив на зацікавленості у залученні українських підприємств до реалізації проектів у сфері дослідження Місяця", - повідомили також у посольстві.

Сторони відзначили значні перспективи поглиблення двосторонньої співпраці, наголосивши на позитивних прикладах українсько-американської взаємодії у космічній сфері, одним з яких є проект "Антарес".

Як повідомляв Укрінформ, у листопаді 2018 року з космодрому NASA було здійснено запуск ракети-носія "Антарес", створеної американською корпорацією "Орбітал АТК" за участю іноземних партнерів, зокрема й українських підприємств. Так, головна конструкція першого ступеня ракети була розроблена конструкторським бюро "Південне" та виготовлена на "Південному машинобудівному заводі ім. Макарова" у співпраці з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС", "Хартрон-ЮКОМ", "РАПІД" та ін.

Раніше, у листопаді 2017 року, з Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) також було проведено успішний пуск модернізованої ракети-носія "Антарес". У рамках програми "Антарес" українська сторона виконала весь комплекс poбіт з проектування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для ракети-носія, замовленої Національним кocмiчним агентством США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-