Генсек ООН вважає, що потрібні закони для застосування “роботів” у війнах

Генсек ООН вважає, що потрібні закони для застосування “роботів” у війнах

Укрінформ
Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерреш вважає правильним розробити закони ведення активності у кіберпросторі та застосування Штучного Інтелекту у військових умовах.

Свою думку він висловив, виступаючи в четвер на економічному форумі в Давосі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми повинні знайти мінімальний консенсус у світі з приводу того, як інтегрувати нові технології у правила ведення війни, які ми визначили десятиліття назад у зовсім іншому контексті», - сказав Гутерреш.

Він мав на увазі, зокрема, «озброєння штучного інтелекту», появу автономних систем озброєнь, які самі зможуть вибирати ціль і будуть вирішувати атакувати людей без втручання людини в ситуаціях, коли є дуже великий ризик ескалації і немає звітності. Міжнародне співтовариство знаходиться лише на початку дискусії на цю тему і думки сильно різняться, визнав генсек. Він переконаний, що у цій сфері потрібен міжнародний закон, і роль ООН, а саме Другого комітету Генеральної Асамблеї, в цьому питанні буде вирішальною.

Читайте також: У США готуються запустити ракету, надруковану на 3D-принтері

Гутерреш нагадав, що є загальна угода про те, що міжнародне право може бути застосованим до кіберпростору, проте немає угоди про застосування гуманітарного права до «кібервиміру конфліктів», немає домовленості про те, в тому числі, що означає «самозахист» у разі кібератак.

Крім того, він вказав на те, що Мережа - це інструмент, який деякі уряди використовують з точки зору порушення прав людини.

Генеральний секретар ООН вважає, що в даних сферах неможливо використовувати традиційні механізми міжурядового управління і впливу. Тут потрібні «м'які механізми», в яких будуть задіяні як уряди, так і бізнес, наука, громадянське суспільство. У Мережі «треба створити механізми, які дозволяють постійно стежити за тим, що відбувається, створити якісь норми і протоколи, але без жорстких форм бюрократизації управління», - сказав Гутерреш.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-