У Чумацькому Шляху знайшли 13 зірок з іншої галактики

У Чумацькому Шляху знайшли 13 зірок з іншої галактики

Укрінформ
Найшвидші зірки Чумацького шляху не могли спалахнути в межах галактики і, найімовірніше, «прилетіли» з Великої Магелланової хмари.

Про це автори дослідження написали в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

"Група астрономів з Лейденської обсерваторії вивчила дані про швидкість руху понад семи мільйонів зірок, переданих космічним телескопом Gaia (Європейське космічне агентство). Дослідники виділили групу зірок, які з ймовірністю 50% і більше гравітаційно не пов'язані з нашою галактикою", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що таких світил виявилося всього 125, з яких тільки у 20 ймовірність відсутності гравітаційного зв'язку з Чумацьким Шляхом перевищила 80%. Жодна з цих 20 зірок не рухається по орбіті, форма якої вказувала б на походження з галактичного центру.

Вчені припускають, що з 20 зірок сім почали рух десь в диску Галактики, а решта 13, ймовірно, «прилетіли» з карликової галактики — супутника Чумацького Шляху, Великої Магелланової хмари.

Автори роботи вказують на те, що згадані 13 зірок можуть становити лише малу частину популяції зірок Чумацького Шляху, які прилетіли з інших галактик.

За словами астрономів, найбільш імовірним сценарієм появи надшвидких зірок, здатних подолати відстань між сусідніми галактиками, вважається зближення подвійних зоряних систем з надмасивними чорними дірами.

Читайте також: Вчені вважають, що Hubble вдалося знайти экзолуну

Naked Science пояснює, більша частина зірок Чумацького Шляху рухається по орбіті в площині галактичного диска навколо ядра галактики. Швидкість їх руху відносно ядра складає приблизно 100 км/с (у Сонця — 217 км/с). Але деякі зірки рухаються швидше за інших. Швидкість їх настільки велика, що вони долають тяжіння галактики і виходять за її межі.

Про існування надшвидих зірок стало відомо в кінці 80-х. До 2008 року було відомо про 10 зірок, які рухаються зі швидкістю, вищою за другу космічну для Чумацького Шляху.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-