Ірландська компанія створила унікальний човен для спецслужб і рятувальників

Ірландська компанія створила унікальний човен для спецслужб і рятувальників

Фото, відео
Укрінформ
Ірландська компанія Safehaven Marine створила човен, що тримається на воді навіть якщо його обернути на 180 градусів.

Про це повідомляє Громадське у Facebook.

“Цей човен завжди тримається на воді — Thunder Child може витримати великий шторм”, - йдеться у повідомленні.

Судно Thunder Child було розроблено компанією Safehaven Marine для військово-морських сил, поліції, прикордонників та інших спеціальних служб, співробітники яких повинні переміщатися і вести дії на воді за будь-якої погоди.

Судно вміщає до 10 осіб. Оснащено двома силовими установками Caterpillar C12.9. Це дозволяє набирати максимальну швидкість у 56 вузлів (62 миль в годину), а крейсерську тримати на рівні 45 вузлів. Корпус спроектований як хвилеріз. Човен не просто поглинає силу удару хвилі, а й просто ріже їх, як криголам лід.

Найцікавіше в проекті The Thunder Child це здатність приймати горизонтальне положення, навіть якщо судно перевернулося на 180 градусів. Цікаві характеристики: дуже низький центр тяжіння, це просто неваляшка на воді, герметична кабіна з повною водонепроникністю, форма кабіни.

«Поєднання трьох чинників: дуже низький центр тяжіння, геометрія кабіни і повна водонепроникність кабіни робить судно таким, яке неможливо потопити», - сказав Майкл Коулкксі, керуючий директор Safehaven Marine.

Читайте також: Кораблі, морпіхи та артилерія: Україна посилить захист Азовського моря

«У кабіні повинно бути достатньо повітря, щоб тримати судно на плаву, і важливо, щоб в салон не потрапляла вода». Щоб човен зберігав свою високу плавучість, її повітрозабірники автоматично закриваються при необхідності. І не важливо порожня човен або з повним екіпажем. Вона повертається в початковий стан навіть при збільшенні початкової маси.

Компанія Safehaven Marine заявляє, що її новий човен The Thunder Child («Дитя грому») неможливо потопити. Це означає, що він не потоне, навіть якщо перевернеться. Щоб не бути голослівними, заяву підкріпили наочним експериментом. Для цього пригнали будівельний кран, зачепили за одну сторону корабля трос і тягнули допоки днище не опинилося над водою. Човен успішно пройшов випробування, повернувшись у попереднє положення з перевернутого стану.

«Дитя грому» або XSV-17 також відмінно справляється з плаванням у штормову погоду.

Згідно Safehaven Marine, човен підійде для будь-яких комерційних або спеціальних операцій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-