Google запустить у Китаї пошукову систему з цензурою - ЗМІ

Google запустить у Китаї пошукову систему з цензурою - ЗМІ

821
Укрінформ
Компанія Google планує запустити у Китаї цензурну версію пошукової системи, яка блокуватиме сторінки й слова, пов'язаних із правами людини, демократією, релігією та мирними протестами.

Про це повідомляє The Intercept із посиланням на джерела та внутрішні документи компанії.

"Google планує запустити у Китаї цензурну версію пошукової системи, яка блокуватиме сторінки й слова, пов'язаних із правами людини, демократією, релігією та мирними протестами", - йдеться у повідомленні. 

Як повідомляє The Intercept, проект під назвою "Dragonfly" вже перебуває в розробці з минулого року, але робота над ним була пришвидшена після зустрічі генерального директора Google Сундара Пічая з високопосадовцями китайського уряду в грудні 2017 року.

Читайте також: Google прокладає новий трансатлантичний кабель

Також команди програмістів та інженерів американської компанії вже розробили кілька версій додатку для Android, які були продемонстровані китайським посадовцям. Остаточна версія може бути запущена протягом наступних шести, дев'яти місяців,залежно від видачі на це дозволу китайською владою.

Нині більшість користувачів у Китаю не має доступу до Google тому, що він заблокований владою. Проте нові додатки, які наразі розробляє компанія, будуть повністю відповідати національному законодавству з цензури в країні.

Зазначається, що у березні 2010 року Google закрив свою пошукову систему в Китаї, звинувативши китайську владу в спробах обмежити свободу слова, заблокувати вебсторінки та взламати комп'ютерні системи компанії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-