Українська армія отримала модернізований літак-лабораторію Ан-26

Українська армія отримала модернізований літак-лабораторію Ан-26

Фото, відео
1160
Ukrinform
ДП "Завод 410 ЦА" передало Повітряним Силам ЗСУ відремонтований та модернізований літак Ан-26КПА.

Літак-лабораторія призначений для здійснення перевірки роботи радіолокаційного обладнання аеродромів.

Передача повітряного судна відбулася під час урочистостей з нагоди 70-річчя ДП "Завод 410 ЦА" за участю Президента України Петра Порошенка, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні, в цей важливий ювілейний день, випускаємо в небо черговий Ан-26 Повітряних Сил  Збройних Сил України. Вже за кілька хвилин я передам сертифікат літака командиру екіпажу – майору Повітряних Сил Богдану Андрушку", -  заявив під час урочистостей Глава держави.

Він висловив переконання, що далі будуть інші літаки, відремонтовані і підняті в небо професіоналами з ДП "Завод 410 ЦА", а в ході реформування оборонно-промислового комплексу України підприємство "буде стратегічним в авіаційному кластері Укроборонпрому".

Президент відзначив технологічні інновації заводу, вказавши, зокрема, на опанування відновлення деталей літаків лазерним різанням та плазмовим напиленням.

"Потрібно надалі просуватися в опануванні високих технологій і нових компетенцій. Я вітаю ваші ініціативи з поглиблення міжнародного співробітництва, я вітаю  угоду з американською корпорацією Rockwell Collins, яка виготовляє і розробляє цифрові та електронні системи", - сказав він.

У Рамках урочистих заходів, участь у яких беруть керівництво держави та командування Повітряних сил Збройних сил України та інших силових структур (Національна гвардія, ДСНС, Військово-Морські Сили), а також закордонних партнерів підприємства, на території заводу представили зразки авіаційної техніки, які пройшли глибоку модернізацію та оснащення відповідними сучасними системами. Основна спеціалізація ДП "Завод 410 ЦА"  - роботи з капітального ремонту та технічного обслуговування літаків Ан-24, Ан-26, Ан-30, Ан-32, Ан-72 та Ан-74, капітальний ремонт авіаційних двигунів Д-36 та допоміжних силових установок РУ-19А-300.

Читайте також: На прикладі генерала Шаповала виховуватимуться нові покоління розвідки — Президент

Основними замовниками підприємства є Повітряні Сили ЗСУ, Військово-Морські Сили  ЗСУ, Нацгвардія, ДСНС, а також закордонні державні силові структури та цивільні експлуатанти.

Як заявили в ДП "Завод 410 ЦА" , в рамках освоєння нових видів діяльності наразі підприємством заплановано освоєння ремонту та технічного обслуговування агрегатів літаків виробництва компаній Boeing і Airbus. Тривають переговори з компанією Airbus щодо технічного обслуговування та ремонту літаків-компанії. У рамках співпраці з компанією Boeing планується провести технічне обслуговування та фарбування літаків сімейства Boeing-737.

Також на завершальному етапі знаходиться робота зі становлення заводу як сервісного центру з обслуговування вертольотів компанії Robinson Helicopter Company. Крім того, між ДП "Завод 410 ЦА" та американською корпорацією Rockwell Collins, яка спеціалізується на виготовленні та розробці цифрових і електронних систем для авіації, підписано меморандум про співпрацю. Очікується, що невдовзі завод має стати дилерським центром американського виробництва.

Фото: www.president.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-