Марсохід Curiosity поновив роботу й аналізує отримані зразки

Марсохід Curiosity поновив роботу й аналізує отримані зразки

Укрінформ
Марсохід Curiosity, який досліджує Червону планету і є частиною програми "Марсіанська наукова лабораторія" від НАСА, поновив роботу й аналізує зразки, отримані під час буріння.

Про це йдеться на сайті НАСА.

"Вперше за більше року марсохід Curiosity від Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США аналізує у бортовій лабораторії зразки, які він дістав під час буріння", - йдеться на сайті агентства.

За словами менеджера проекту "Марсіанська наукова лабораторія" Джима Еріксона, команда витратила багато місяців, аби досягти такого результату.

Зокрема, 20 травня за допомогою спеціальної техніки Curiosity зміг отримати свій перший з жовтня 2016 року зразок каміння. А вже 31 травня порошок із каміння вдалося перенести в марсохід для дослідження в мінералогічній лабораторії. Наступного тижня зразки будуть передані до хімічної лабораторії.

Читайте також: NASA показало унікальні кадри з Марса

Як повідомляють в агентстві, нова техніка передачі зразків дозволяє Curiosity проводити буріння таким чином, щоб можна було передати достатню кількість порошку з каміння до самої лабораторії на борту марсохода. Адже якщо буде здобуто замало порошку, лабораторія не зможе провести достовірний аналіз, а якщо забагато - це може призвести до її переповнення.

Фото: nasa.gov

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-