Україна співпрацюватиме з Канадою та Туреччиною в Арктиці та в Антарктиці

Україна співпрацюватиме з Канадою та Туреччиною в Арктиці та в Антарктиці

1056
Ukrinform
Українські науковці отримають можливість працювати на канадських станціях в Арктиці та використовувати логістичні можливості Туреччини в Антарктиці.

Про це домовилася українська делегація під час 41-ї наради Договору про Антарктику, що тривала впродовж тижня в Аргентині, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

«З Туреччиною ми підписали декларацію, зробивши перший крок до співробітництва на міжвідомчому рівні. Зокрема, ми задекларували можливість проведення спільних експедиційних досліджень з використанням ресурсу станції "Академік Вернадський" та логістичних можливостей турецької сторони», – розповів генеральний директор директорату науки МОН, представник Уряду України в Секретаріаті Договору про Антарктику Дмитро Чеберкус.

Конкретних домовленостей про співпрацю також досягнуто з делегацією Канади.

«У нас є взаємна зацікавленість в співпраці на наших станціях. Адже Канада має станції в Арктиці, однак не має жодної антарктичної. Україна ж – навпаки. Проведення спільних досліджень у двох полярних регіонах дасть нам результати для порівняння та можливість оцінити низку планетарних процесів», – зазначив очільник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Читайте також: Під Одесою встановили найбільший телескоп в Україні

У межах 41-ї наради країни обговорювали питання про організацію та регулювання наукової, природоохоронної й логістичної діяльності в Антарктиці. Зокрема, сторони договору ухвалили Оновлені плани управління для шести районів з особливим режимом охорони, Настанови з оцінки та управління об’єктами історичної спадщини, Інструкцію з використання в Антарктиці безпілотних літальних апаратів, а також Правила з екологічно відповідального здійснення наземних науково-пошукових польових робіт в Антарктиці.

В МОН нагадали, що Україна є не лише учасницею Договору про Антарктику, а й входить до числа 29 консультативних сторін договору. Саме ці країни мають право голосу та вето під час прийняття рішень щодо будь-якої людської діяльності на льодовому континенті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-