Штучний інтелект «читає думки» з даних томографії

Штучний інтелект «читає думки» з даних томографії

Відео
Укрінформ
Учені з американського Університету Пердью навчили нейронну мережу інтерпретувати дані томографії головного мозку і відновлювати зображення, які бачили при цьому люди.

Статтю Чжунміна Лю (Zhongming Liu) і його колег публікує журнал Cerebral Cortex, передає Naked Science.

Для початку автори поміщали трьох добровольців у томограф, демонструючи їм короткі відеоролики і реєструючи патерни активності, викликану у зоровій корі та інших частинах їх мозку. Ці дані використовувалися, щоб навчати нейронну мережу (Convolutional Neural Network, CNN) знаходити зв'язок між тими чи іншими патернами і образами. І дійсно, при перегляді додаткових кліпів нейромережа досить точно передбачала зразки, які вони стимулювали у десятках ділянках мозку.

Аналогічним чином штучний інтелект «вгадував» і те, що бачив піддослідний, за даними томографії. Звичайно, «картинка» поки що неідеальна: "вгадування" дозволяє лише назвати одну з 15 категорій об'єктів, про які «думали» люди (літаки, птиці, спорт тощо), зате з точністю понад 50 відсотків. Більше того, навіть якщо комп'ютер обробляв дані активності мозку раніше невідомого йому добровольця, надійність його передбачень все одно залишилася на рівні 25 відсотків, що істотно вище випадкового вибору.

Читайте також: Український стартап змусив штучний інтелект “рятувати” неякісні фото

Реконструкція самого зображення наразі не надто вдається штучному інтелекту: спроби відновити картинку піксель за пікселем призводять до отримання досить безглуздих розмитих фігур. З іншого боку, загальні обриси і положення колірних плям реконструюються досить схоже. Автори сподіваються, що рано чи пізно буде можливим і повне відновлення зображення – фактично читання думок за допомогою томографа.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-