Інженери NASA протестували 3D-друк компонентів ракетних двигунів

Інженери NASA протестували 3D-друк компонентів ракетних двигунів

1178
Ukrinform
Інженери NASA з Центру космічних польотів Маршалла в Хантсвіллі, штат Алабама, випробували новий метод 3D-друку для виробництва ракетних двигунів. В ході роботи був створений прототип деталі механізму запалення.

При цьому для створення використовувалися два різних метал, пише Tehnot.

"Для виробництва застосовувався вдосконалений метод лазерного друку, який дав можливість скоротити на третину витрати і вдвічі прискорити виробництво. У новій версії використовується технологія гібридного процесу 3D-друку, а саме – автоматизоване порошкове лазерне осадження. В промінь лазера подається металевий порошок, який плавиться в потоці енергії. Прототип запальника друкували з міді і сплаву на основі нікелю і хрому", - йдеться у публікації.

Читайте також: Китайський робот-стоматолог імплантував пацієнту два зуби

Як вказується, застосування 3D-друку для компонентів авіаційних і ракетних двигунів вже не новинка. Проте раніше вдавалося друкувати деталі тільки з одного металу. У даному ж випадку вдалося створити запальник – ключовий елемент у механізмі запалення. Справа в тому, що його створення припускає з’єднання між собою різних металевих сплавів. Раніше це досягалося методом пайки, а також вимагало високої кваліфікації та тривалого часу. У результаті виходила біметалева складова.

"Ліквідація процесу пайки і використання 3D-друкованих біметалевих деталей знижує не тільки витрати виробництва, але і ризики за рахунок підвищення надійності. Новий метод усуває жорсткий перехід між металами, відповідно там не з’являться тріщини", - зазначає Маджид Бабай, керівник лабораторії матеріалів і процесів Космічного центру NASA.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>