У США створили чотирирукого робота-композитора

У США створили чотирирукого робота-композитора

Відео
Укрінформ
Дослідники з Технологічного інституту Джорджії представили нову модель робота-музиканта з чотирма руками на ім'я Shimon. Він грає музику власного "виробництва", для чого використовуються технології штучного інтелекту і машинного навчання.

Про це повідомляє hi-news.

"Робот Shimon є ударником, тільки замість двох рук у нього чотири, що дозволяє виконувати більш складні мелодії. Під час початкового процесу навчання вчені дали роботу «послухати» більше 5 тисяч музичних композицій від Бетховена і Баха до Бітлз і Леді Гаги. Крім того, систему навчили основних акордів, нот і більш ніж двом мільйонів окремих музичних фрагментів", - зазначається в публікації.

На початку своєї «кар'єри» робот був здатний «придумувати» лише монофонічні мелодії, але з часом композиції ставали все більш складними, що складаються вже з послідовності різних акордів і переходів між ними. При складанні кожної нової композиції система ШІ робота відразу становить цілісну картину готового твору і виконує його поетапно, поки не буде отриманий прийнятний результат. Визначивши основні параметри початкових даних, робот становить відразу безліч варіантів свого майбутнього твору і вибирає з них найбільш гармонійний.

Як зазначається, у майбутньому дослідники планують далі розвивати творчі здібності робота. Вчені планують дещо змінити ЗА робота, а також «згодувати» йому ще більше композицій для того, щоб ще більше поліпшити фінальне якість мелодій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-