У системі E-Health зареєстрували перший медичний заклад

У системі E-Health зареєстрували перший медичний заклад

6336
Укрінформ
В електронній системі охорони здоров'я E-Health зареєстрували  перший медичний заклад - центр первинної медико-санітарної допомоги Подільського району м. Києва.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Це національна площадка (E-Health - ред.), яка  дасть змогу об'єднати всі електронні системи, які розроблялися  на первинній та вторинній ланках допомоги. Пацієнт із Києва, який  є в попередній електронній системі, в будь-якому місті України, в будь-якій поліклініці чи лікарні, що є клієнтом цієї електронної площадки, зможе нею користуватися - записатися до лікаря, обрати лікаря", - сказав під час реєстрації заступник Київського міського голови Михайло Поворозник.

Першим закладом, який зареєстровано в системі E-Health, став ЦПМСД №2 Подільського району столиці, який бере участь у пілотному проекті  реформування системи охорони здоров'я Києва, зокрема в закладі реалізовується проект електронного запиcу на прийом до лікаря, ведення електронної бази пацієнтів тощо, який супроводжує розробник медичних електронних систем Helsi. За словами Поворозника, всі центри первинної медико-санітарної допомоги Подільського, Оболонського та Деснянського районів столиці, які беруть  участь у цьому проекті, також будуть сьогодні зареєстровані в E-Health. Заcтупник мера Києва також повідомив, що до жовтня-кінця листопада київська влада має намір провести навчання з комп'ютерної грамотності лікарів та медперсоналу первинної ланки, обладнати технікою всі центри медико-санітарної допомоги столиці та підключити їх до системи E-Health.

В системі E-Health на перший час реформування первинної ланки медичної допомоги, з поступовою реєстрацією в ній медзакладів, буде доступною інформація про медичні заклади, лікарів, які там працюють, а також створено реєстр пацієнтів.

Як зауважив на реєстрації керівник проектного офісу  E-Health Юрій Бугай, створення та робота  E-Health - одна зі складових першого кроку медичної реформи, прописаної  законом про державні фінансові гарантії надання медичної допомоги, який передбачає оплату державою медичних послуг, наданих кожному конкретному пацієнту, і  який Рада ухвалила в першому читанні.

"Для цього нам необхідно створити перші базові три реєстри: реєстр медичних установ, реєстр лікарів, реєстр пацієнтів, об'єднати  їх на національному рівні і провести реформу фінансування первинної ланки", - сказав керівник проектного офісу.

За його словами, до реєстрації в E-Health вже готові медзаклади в Дніпропетровській та Черкаській областях,  очікується, що до грудня 2017 року таку реєстрацію пройдуть медзаклади первинної допомоги по всій країні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-