Майже кожна третя аптека в Україні вже долучилася до програми «доступні ліки» - МОЗ

Майже кожна третя аптека в Україні вже долучилася до програми «доступні ліки» - МОЗ

1000
Ukrinform
До реалізації урядової програми "Доступні ліки" вже долучилися майже 6 тисяч аптек в Україні.

Про це на брифінгу заявив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«До проекту долучилося сьогодні на добровільній основі майже 6 тисяч аптечних закладів. Це фактично майже кожна третя аптека в Україні», - сказав Ілик.

За його словами, йдеться не тільки про аптеки державної форми власності, а й приватні. Загалом на 2017 рік уряд виділив на «Доступні ліки» 500 млн гривень, але за два місяці дії програми було втрачено 67 млн грн. Тобто, коштів вистачить, переконаний представник МОЗ.

«Близько 2 мільйонів рецептів сьогодні вже виписані на рівні амбулаторної ланки для наших хворих», - сказав заступник міністра.

Він запевнив у тому, що ліки по трьох групах захворювань можуть отримати усі без винятку громадяни України, незалежно від віку: від самого маленького до найстаршого.

Реалізація урядової програми «Доступні ліки» стартувала в Україні 1 квітня 2017 року. Пацієнтам в аптеках, які беруть участь у ній, безкоштовно або з незначною доплатою видають ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Пацієнт повинен принести в аптеку рецепт від лікаря на засіб, який відповідає його стану. Для ефективного використання бюджетних коштів його виписують не за комерційною назвою, а на основі міжнародної непатентованої назви (МНН) діючої речовини ліків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>