Google випробував систему стеження за безпілотниками

Google випробував систему стеження за безпілотниками

5591
Ukrinform
Керівники проекту Google, присвяченого технологіям для комерційних безпілотників, оголосили про успішне випробування системи спостереження за повітряним трафіком дронів.

Про це повідомляє BBC.

Один з керівників Project Wing Джеймс Берджесс повідомив, що проект взяв участь у ряді національних випробувань, організованих NASA і Федеральним управлінням цивільної авіації США.

Метою цих випробувань було дослідження того, як керувати дедалі більшою кількістю безпілотних авіаційних систем у повітряному просторі. Project Wing продемонстрував на них свою систему управління повітряним трафіком.

Виклик для системи полягав в тому, що три безпілотники Project Wing, керовані лише одним оператором, виконували завдання одночасно і на тій же території, що й два дрони компанії Intel і дрон Virginia Tech Mid-Atlantic Aviation Partnership.

Система показала, що може успішно бути "диспетчером" для кількох безпілотників різного виду і підбирати для них безпечні маршрути, уникаючи зіткнення, чого раніше вдавалося досягти лише вручну керуючи кожним дроном.

"Це важливий крок, який відкриває нам двері в майбутнє, де безліч безпілотників можуть ділити один і той же повітряний простір між ними. Це дозволить одному оператору - людині або організації - керувати кількома дронами одночасно", - підсумував Берджесс.

Берджесс виділив три головні складові системи регулювання повітряного трафіку від Project Wing: планування маршрутів для дронів у режимі реального часу; інформування операторів про все непередбачене, що відбувається з дроном, а також врахування закритих і позначених як небезпечні Федеральним управлінням цивільної авіації США територій.

"Швидше за все, за кілька років Wing і інші компанії матимуть цілі повітряні флоти з тисяч безпілотних систем, що здійснюють польоти в будь-який час доби", - вважає він.

"Тому нам знадобляться системи, які зможуть оперативно виводити безпілотники в бік не лише від інших дронов, але і від пасажирських суден, будівель, деталей рельєфу, погодних явищ і особливих заходів", - уклав Берджесс.

Google X, підрозділ Alphabet, що відповідає за Project Wings, запустила проект ще в 2012 році, але до 2014 року тримала його в секреті. В серпні 2016 року Білий дім оголосив про те, що Project Wings отримав дозвіл на проведення перших випробувань своїх дронів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>