Китай запустив перший у світі квантовий супутник

Китай запустив перший у світі квантовий супутник

Відео
Укрінформ
Китай запустив перший у світі супутник квантового зв'язку Long March-2D.

Про це повідомляє агентство Reuters.

"Китай у вівторок запустив перший у світі квантовий супутник, який допоможе здійснити квантову передачу інформації між супутником і земною поверхнею", - йдеться в повідомленні.

У Китаї підкреслюють, що програма є одним з пріоритетів роботи голови КНР Сі Цзіньпіна, який закликав Китай затвердити себе як космічної держави.

Супутник названий на честь китайського філософа і вченого Мо-Цзи, який більше двох тисячоліть тому висловив припущення про прямолінійне поширення світла.

Одне з головних завдань місії - здійснити квантову передачу інформації і встановити захищений канал зв'язку між Китаєм (Пекіном) і Європою (Віднем). Маса апарату становить понад 600 кілограмів, він буде перебувати на сонячно-синхронну орбіту висотою 500 кілометрів, а її період обертання навколо Землі буде становити 90 хвилин.

Місія Quantum Experiments at Space Scale, QUESS розрахована на два роки. Квантовий супутник протягом приблизно 3 місяців після виведення на орбіту буде проходити орбітальне тестування, потім він буде переведений в фазу експлуатації на орбіті.

7 серпня Китай успішно запустив перший національний супутник мобільного зв'язку.

Фото: Reuters

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-