У ніч на 12 серпня небо подарує найяскравіший зорепад

У ніч на 12 серпня небо подарує найяскравіший зорепад

7187
Ukrinform
У ніч з 11 на 12 серпня можна буде спостерігати найсильніший метеоритний дощ.

Про це повідомляє сайт space.com.

"Земля проходить через шлях комети Свіфта-Туттля з 17 липня по 24 серпня. Пік персеїд, як правило, припадає на 12 серпня – саме тоді на небі можна побачити найбільші метеори", - йдеться в повідомленні.

За словами співробітника Бюро метеоритів при NASA Біла Кука, цього року замість того, щоб побачити близько 80 персеїд на годину, їх кількість може перевищити 150 і навіть наблизитися до 200 метеорів на годину. Це пов'язано з гравітацією Юпітера, яка наблизить комети на 1,5 мільйона км ближче до Землі.

Найкраще зорепад буде видно близько 22 годин за місцевим часом. Проте, більшість метеорів можна спостерігати після опівночі.

Найяскравіший метеоритний дощ буде в північній півкулі.

Також NASA обіцяє онлайн-трансляцію.

Як відомо, персеїди — метеорний потік, який щорік з'являється в серпні з боку сузір'я Персея. Утворюється в результаті проходження Землі через шлейф пилових часток, випущених кометою Свіфта-Таттла. Найдрібніші частки, розміром з піщинку, згорають в земній атмосфері, утворюючи «зоряний дощ».  Сама комета наближається до Землі раз на 133 роки. Наступного разу земляни побачать її в 2126 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>