Бангладеський винахідник створює кондиціонери із пластикових пляшок

Бангладеський винахідник створює кондиціонери із пластикових пляшок

Відео
3095
Ukrinform
Винахідник Ashis Paul придумав інноваційний спосіб отримати прохолодне повітря в будинку за допомогою кондиціонеру з пластикових пляшок, який не потребує електроенергії.

Про це повідомляє EcoTown.

У Раджбарі, в Бангладеш, влітку температура сягає 45 градусів за Цельсієм. Рятуватися від спеки за допомогою звичайних охолоджуючих пристроїв більшість людей, які проживають у сільській місцевості не можуть, бо в них нема електрики. Відтак іноватор Ashis Paul вирішив полегшити життя цих людей і почав експериментувати.

Щоб вирішити проблему, розробник створив спеціальний щит з прорізаними в ньому круглими отворами. Він вставляється в стіну будинку, як москітна сітка в вікно. В отворах знаходяться розрізані навпіл пластикові пляшки, закріплені розрізаними кришками.

Гаряче повітря, проходячи через пляшки, потрапляє в будинок вже охолодженим.

За рахунок зміни тиску (коли повітря входить в ширшу частину пляшки і виходить назовні через вузьке місце) повітря в приміщенні охолоджується на 5 градусів за Цельсієм.

Щоб поширити еко-кондиціонери, до населених пунктів відправили команди фахівців, які навчать селян робити і встановлювати такі кондиціонери.

Розробники повідомляють, що виготовлення таких охолоджуючих пристроїв практично безкоштовне і люди отримують негайний результат. Свій пристрій Ashis Paul не збирається патентувати. Тобто скористатися його ідеєю може будь-хто.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-