Створено лампу, що дозволяє вирощувати рослини без світла і води

Створено лампу, що дозволяє вирощувати рослини без світла і води

Фото
984
Ukrinform
Новий винахід німецьких дизайнерів дозволяє вирощувати рослини у будь-якому місці – навіть у приміщеннях без вікон. Крім того, рослини не потребуватимуть регулярного поливу, адже зростатимуть у власній екосистемі.

Про це повідомляє Іnhabitat.

Дизайнери Емілія Лухт (Emilia Lucht) і Арне Себрантке (Arne Sebrantke) зі студії We Love Eames перепробували багато різних способів реалізації ідеї і зупинилися на одному, який отримав назву Mygdal Plantlamp. Їхній винахід дозволяє поширити вирощування рослин у містах. Дизайнери створили спеціальну лампу-вазу, у якій замість сонячного світла використовується світлодіодне освітлення. Невелика рослина, вміщена всередину такої лампи, не вимагатиме води, адже екосистема у лампі імітує процес фотосинтезу і рослина сама підтримує свій розвиток. Отже лампа дозволить вирощувати рослину без використання прямих сонячних променів і води.

Дизайнерами було запропоновано дві версії лампи: підвісний світильник і торшер. Цікавою особливістю є наявність спеціального електропровідного покриття на склі, завдяки якому джерело живлення і світлодіодна лампа не мають кабельного з'єднання.

Дизайнери вирішили запатентувати цю технологію. Як стверджують Емілія і Арне, Mygdal Plantlamp – це автономна екосистема, в якій рослини можуть спокійно розвиватися протягом багатьох років. Поки що невідомо, коли бажаючі зможуть придбати таку лампу, однак це багатообіцяючий винахід для тих, хто у великому місті відчуває нестачу зелені.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>