Вчені запропонували спосіб телепортації пам'яті живих істот

Вчені запропонували спосіб телепортації пам'яті живих істот

781
Ukrinform
Про свій прогрес у напрямку реалізації телепортації повідомили вчені Тонгкенг Лі (Tongcang Li) з університету Пурду (США) і Занг-ци ІІН (Zhang-qi Yin) з університету Цінхуа (Китай). В опублікованій ними статті фізики описують метод, що дозволяє телепортувати "спогади" (тобто внутрішній квантовий стан) живих мікроорганізмів.

Про це повідомляє Popular Science.

На думку вчених, найкращими кандидатами для випробування цього методу стануть мікроорганізми виду мікоплазми (mycoplasma), адже, вони є маленькими, поширеними і успішно витримують вплив наднизьких температур.

Дослідники пропонують помістити ці мікроорганізми на крихітну мембрану електромеханічного генератора і охолодити їх до кріогенної температури. Під час попередніх досліджень вчені продемонстрували, що мембрана такого генератора при особливих умовах може перебувати в стані квантової суперпозиції. Природно, що мікроорганізм, який знаходиться на поверхні такої мембрани, також перейде у стан квантової суперпозиції.

За допомогою додаткових надпровідних кіл, що формують свого роду цільну квантову систему, науковці пропонують заплутати на квантовому рівні дві квантові системи і два резонатора з бактеріями на поверхні їх мембран. І після цього, "внутрішній спін-стан" однієї бактерії може бути телепортований іншому мікроорганізму.

Той метод, який описали вчені-фізики, зможе спрацювати лише тільки відносно крихітних мікроорганізмів, так як методу приміщення в стан квантової суперпозиції великих і складних об'єктів ще не придумано. Крім цього, організми складних живих істот навряд чи зможуть пережити охолодження до наднизької температури.

І навіть якщо вченим все ж таки вдасться телепортувати деяку кількість квантової інформації від одного мікроорганізму до іншого, це ще не означатиме, що були переміщені саме "спогади", а не якась інша інформація. Однак, вони сподіваються, що подібні експерименти, проведені над фотосинтетичними мікроорганізмами, дозволять їм з'ясувати роль квантово-хвильових функцій в процесі природного фотосинтезу, що, в свою чергу, дозволить розробити нові і більш досконалі технології штучного фотосинтезу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-