Сущенко з Фейгіним запропонують механізм запобігання

Сущенко з Фейгіним запропонують механізм запобігання "торгівлі заручниками"

Відео
Укрінформ
Колишній політв'язень, журналіст Укрінформу Роман Сущенко і його колишній адвокат Марк Фейгін вирішили опікуватися питанням політв'язнів, і то на міжнародній арені.

Про це вони розповіли в ефірі "5 каналу".

"Хочемо вийти з ініціативою до міжнародної спільноти створити певний механізм, насамперед дипломатичного ґатунку, і встановити якісь правила (конкретно в гуманному аспекті), щоби запобігти появі інших політичних бранців. Виключити цей аспект взагалі із того протистояння, яке існує", – пояснив Сущенко.

За його словами, потрібні консультації з дипломатами, експертами, журналістською спільнотою і юристами.

Своєю чергою, Марк Фейгін наголосив, що нові домовленості в "нормандському форматі" мають містити пункти, згідно з якими за жодних обставин неприпустимо проводити "торгівлю заручниками".

Читайте також: ФСБ не застосовувала тортури до Сущенка через публічність його кейсу — Фейгін

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення у "шпигунстві". Московський міський суд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму; 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення "законним".

7 вересня 2019 року між РФ і Україною відбулося взаємне звільнення утримуваними особами у форматі "35 на 35". В Україну повернулися 35 осіб, зокрема 11 незаконно засуджених українців, серед яких і Сущенко, і 24 моряки, захоплені у районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.

Актуально

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-