Кандидатури Сущенка та Семени подали на премію ЮНЕСКО

Кандидатури Сущенка та Семени подали на премію ЮНЕСКО

Укрінформ
МІП та МЗС запропонували кандидатури власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка та українського журналіста, незаконно засудженого в окупованому РФ Криму, Миколи Семени на премію ЮНЕСКО/Гільєрмо Кано.

Про це перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова повідомила під час презентації англомовної версії книги Семени «Кримський репортаж», передає кореспондент Укрінформу.

"Разом з Міністерством закордонних справ ми подали кандидатури Миколи Семени та Романа Сущенка на премію ЮНЕСКО зі свободи слова. Це премія Гільєрмо Кано", - сказала Джапарова.

За її словами, кожна країна може подати не більше трьох кандидатів на цю премію, а для України нині є надзвичайно важливим, аби Сущенко та Семена були відзначені цієї нагородою. "Ми не знаємо, чи вони отримають цю нагороду, але навіть номінації цих журналістів - це така ознака нашої підтримки цих людей, які сьогодні перебувають у неволі", - сказала перший заступник міністра.

Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка на порушення міжнародних правил затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому пред'явили звинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ це спростували.

Мосміськсуд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення законним.

Читайте також: Україна, США та Канада закликали в ОБСЄ звільнити Сущенка

8 жовтня стало відомо про етапування Сущенка до місця відбування покарання. 7 листопада ФСВП Росії повідомила посольству України в Москві, що Сущенка етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

22 вересня 2017 року, підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя, оголосив вирок автору "Радіо Свобода" і "Крим.Реалії" Семені. Тоді журналісту призначили покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном у три роки і забороною займатися публічною діяльністю. Згодом суд пом’якшив вирок журналісту в частині додаткового покарання – зменшив строк заборони займатися публічною діяльністю з трьох років до двох.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Актуально

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-