Держдеп питають, чому в Доповіді про права людини немає справи Сущенка - адвокат

Держдеп питають, чому в Доповіді про права людини немає справи Сущенка - адвокат

Укрінформ
Марк Фейгін повідомив, що американський сенатор Річард Блюменталь звернувся до Держдепартаменту США з проханням роз'яснити, з якої причини кейс журналіста Романа Сущенка не було включено в Доповідь про права людини.

Про це Фейгін розповів в інтерв'ю Укрінформу.

"Є свіжа новина – нещодавно дізнався, що сенатор (Річард - ред.) Блюменталь звернувся до Держдепартаменту з проханням роз'яснити, з якої причини кейс Сущенка не був включений у Доповідь про права людини. Це коректний запит, який дозволить нам прояснити картину", - сказав Фейгін.

Як повідомляв раніше Укрінформ, справу Романа Сущенка не було включено в щорічну доповідь Держдепу США з прав людини в світі. За словами адвоката Марка Фейгіна, "це пояснюється навіяною деякими кремлівськими пропагандистами, телебаченням, а також на дипломатичному рівні інформацією про те, що Роман Сущенко не журналіст, а шпигун". Однак після поїздки адвоката до Вашингтона і наданих там роз'яснень ситуація змінилася, у США заговорили про справу Сущенка та бажають отримати більш повну інформацію про нього.

Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, в порушення міжнародних правил, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому було висунуто звинувачення у "шпигунстві". У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР МОУ спростували цю заяву, у тому числі офіційно, заявивши, що вона не відповідає дійсності.

Лефортовський районний суд продовжив Сущенку термін перебування під вартою до 30 квітня. Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з цим рішенням.

Роман Сущенко працює в Українському національному інформаційному агентстві "Укрінформ" з 2002 року, а власним кореспондентом у Франції - з 2010 року.

Повний текст інтерв'ю читайте на сайті Укрінформу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-