Футбол рятує життя: Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки

Футбол рятує життя: Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки

Укрінформ
У четвер, 4 квітня, світ відзначає Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги діяльності щодо розмінування.

Унаслідок російської збройної агресії Україна є найбільш замінованою країною на світовій мапі. На деокупованих територіях тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів, тисячі квадратних кілометрів української землі забруднені протитанковими та протипіхотними мінами, розтяжками, касетними боєприпасами та іншими видами снарядів, що не розірвалися. Окрім того, потенційно замінованими можуть бути житлові будинки, побутові речі, поля та навіть дитячі іграшки, передає Укрінформ. 

2022 року в Україні розпочав роботу інноваційний проєкт, який уперше включає модуль ЕORE (навчання щодо ризику вибухонебезпечних предметів) у навчальну програму для тренерів масового футболу. За півтора року роботи проєкту гібридне навчання за програмою пройшли тренери із шести регіонів України, які найбільше постраждали від наслідків воєнних дій і прийняли значну кількість внутрішньо переміщених осіб. 

На першому етапі для участі у навчанні були відібрані 30 тренерів із Київської, Харківської та Чернівецької областей, а згодом до них доєдналися фахівці з Чернігівщини, Дніпропетровщини та Миколаївщини. Після завершення навчання 30 тренерів отримали національний С-диплом УАФ у 2022 році, ще 40 тренерів здобули міжнародний диплом C-UEFA у 2023 році.

Нині 25 тренерів є чинними тренерами програми і продовжують просування рятівних меседжів EORE через футбольні активності в рідних регіонах.

Засновник організації Скотт Лі висловився відносно необхідності розбудови даного проєкту в нашій державі: «Після повномасштабного вторгнення, за попередніми оцінками, майже 30% території України або 174 тис кв км забруднені вибухонебезпечними предметами унаслідок російської агресії. Головне завдання програми - донесення до дітей, які проживають у регіонах високого ризику, правил поводження з нерозірваними мінами та боєприпасами через футбольні навички. Тренерські заняття та навчальна програма спеціально розроблені відповідно до потреб учасників. Ми також говоримо про психічне здоров’я, стратегію благополуччя, психологічні особливості кожної дитини. Зміна поведінки в суспільстві та методика проведення занять має мінімізувати ризики, які виникають щодня в Україні. До ініціативи «Ні мінам» приєдналися й чинні гравці національної збірної України з футболу, які слугують прикладом для молодшого покоління. Тому ми не зупиняємо нашу роботу».

У легкій для сприйняття та пізнавальній формі тренери доносять до дітей, що ж таке «мінна небезпека», та роз’яснюють головні правила поведінки, які можуть врятувати життя. Загалом заходи Spirit of Soccer охопили більше ніж 15 000 дітей та дорослих в низці українських регіонів та продовжують ширитися серед молоді, батьків, тренерів масового футболу та футбольних арбітрів.

Читайте також: У Житомирі триває навчання футбольних тренерів за програмою С-диплому УАФ

«Від себе особисто та від імені Асоціації аматорського футболу України хочу подякувати нашим міжнародним партнерам - організації Spirit of Soccer та Державному департаменту США за допомогу нашій країні та зокрема футболу в цей нелегкий час. Добре, що наші тренери мають нагоду безкоштовно отримати футбольну освіту, підвищити рівень підготовки та обізнаності щодо поводження з вибухонебезпечними предметами. Важливо, що наставники зможуть передати цей важливий досвід своїм колегам та юним футболістам. Врятовані життя дітей варті того, щоб такі проєкти втілювати в життя й надалі», - підкреслив співголова комітету розвитку футболу УАФ, член комісії з масового футболу УЄФА Олександр Каденко.

Фото: uaf.ua.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-