Українців можуть усунути від міжнародних змагань – Жданов про скандал в НАДЦ

Українців можуть усунути від міжнародних змагань – Жданов про скандал в НАДЦ

Укрінформ
Українське питання буде розглянуте на засіданні Виконавчого комітету WADA 24 листопада у Парижі.

Член ради засновників WADA Ігор Жданов прокоментував інформацію про те, що WADA звинуватило Національний антидопінговий центр України (НАДЦ) в організації тестування спортсменів за попереднім повідомленням. На його думку, це може призвести до усунення українських спортсменів від міжнародних змагань, передає Укрінформ.

«Швидше за все, WADA розпочне процес щодо відповідності України вимогам Антидопінгового кодексу. Це є наслідок грубого порушення антидопінгового законодавства керівництвом Національного антидопінгового центру.

Читайте також: WADA звинуватила Національний антидопінговий центр України в маніпуляціях

Це може призвести до усунення українських спортсменів від міжнародних змагань. Відставка керівництва НАДЦ навряд чи зможе погасити цей скандал.

Головне завдання влади, і зокрема Міністерства молоді та спорту, не на словах, а реальними справами забезпечити реалізацію дієвої та ефективної антидопінгової політики, розпочати важкий, але необхідний діалог з WADA, ухвалити нову редакцію відповідного міжнародним вимогам антидопінгового закону, що лежить уже кілька років під сукном у міністерстві.

Читайте також: Мінмолодьспорту виступає проти маніпулювань з допінгом у сфері спорту - Гутцайт

Скоріш за все, українське питання буде розглянуте на засіданні Виконавчого комітету WADA 24 листопада у Парижі», – написав Жданов на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що Всесвітнє антидопінгове агентство опублікувало звіт, згідно з яким Національний антидопінговий центр України (НАДЦУ) допустив порушення міжнародних стандартів тестування у 2021 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-