На Олімпіаду в Токіо від України поїхали багато функціонерів замість тренерів - Беленюк

На Олімпіаду в Токіо від України поїхали багато функціонерів замість тренерів - Беленюк

Укрінформ
Народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань молоді і спорту Жан Беленюк розповів, що у складі української делегації для участі в Олімпійських іграх у Токіо поїхало багато функціонерів, натомість на кількість тренерів були встановлені обмеження.

Як передає Укрінформ, про це він повідомив у Фейсбуці.  

«Я, як перший заступник Голови Комітету молоді і спорту, і як безпосередній учасник Олімпіади в Токіо, член Оргкомітету з підготовки спортсменів до Олімпійських і Паралімпійських ігор, хочу зазначити про наявні проблеми організації та участі наших спортсменів на Іграх», - сказав Беленюк.

Він наголосив на необхідності аналізу результатів Олімпіади-2020, «щоб наші спортсмени - олімпійці виступили краще у Пекіні та Парижі».

Читайте також: Токіо-2020: наш провал чи все за планом?

«Всі вже чули про проблему з відсутністю тренера у нашої стрибунки з жердиною Марини Килипко, яка посіла п'яте місце - найвищий результат України на Олімпіадах. Я говорив з Мариною і суть проблеми дуже проста. Марина декілька разів зверталася до головного тренера зі стрибків щодо питання включення до делегації її тренера, але не була почута. В підсумку на Олімпіаду поїхала без тренера. Мені відомо про встановлення обмеження кількості тренерів на команду, і я сам мав певні складнощі на Олімпіаді через це. Але водночас, достатньо велика кількість функціонерів поїхала на Олімпіаду. Думаю, що якби було бажання, можна було б декілька працівників Міністерства залишити працювати, а надати можливість тренерам готувати спортсменів під час змагань у Токіо», - підкреслив Беленюк.

Окрім того, за його словами, трьох українських легкоатлетів відсторонили від Олімпійських ігор.

«Українські спортсмени не встигли провести достатню кількість допінг-проб і, як наслідок, були відсторонені від участі в Олімпійських іграх. Хто в цьому винен і чому так сталося, нам теж доведеться з’ясовувати! Треба врахувати зазначені ризики під час підготовки до Олімпіади у Пекіні та Парижі», - сказав народний депутат.

Читайте також: Україна завершила Олімпіаду в Токіо із 19 медалями

Беленюк розповів, що спортсмени порушували питання щодо якості реабілітації після перенесення операцій і травм.

«Важливо розуміти, які заходи з боку Міністерства вжиті за останній час у питанні щодо вдосконалення реабілітації спортсменів, і який стан справ щодо відповідної роботи по реабілітації після передачі цілісного майнового комплексу державної установи «Український медичний центр спортивної медицини Міністерства охорони здоров'я України» до сфери управління Міністерства молоді та спорту України», - зазначив Беленюк.

Він наголосив, що бере під особистий контроль проблемні питання українських спортсменів і вже сьогодні направить відповідні запити.

«Для того, щоб більш системно підійти до аналізу участі нашої країни в Олімпіаді, публічно звертаюсь до наших спортсменів-олімпійців - надати мені інформацію про можливі порушення Ваших прав з боку або тренерів або функціонерів під час підготовки чи безпосередньої участі в Олімпіаді. Інформацію можна надсилати на мою електронну адресу: beleniuk@rada.gov.ua . Анонімність гарантую», - додав Беленюк.

Читайте також: Борець Жан Беленюк: Шлях до «золота» був довгим і важким

Як повідомлялося, 8 серпня завершилися Ігри XXXII Олімпіади в Токіо.

Українські спортсмени завершили виступи на Олімпійських іграх у Токіо, здобувши 19 медалей – 1 золоту, 6 срібних та 12 бронзових і посівши 16-те місце за загальною кількістю нагород. Водночас, в офіційному медальному заліку Олімпіади в Токіо Україна посіла 44 місце.

Жан Беленюк виборов для України «золото» у греко-римській боротьбі у вазі до 87 кілограмів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-