Сьогодні - Міжнародний день шахів

Сьогодні - Міжнародний день шахів

Фото
1639
Укрінформ
В Україні та світі 20 липня відзначається Міжнародний день шахів. 

Дата встановлена в день заснування в Парижі (1924) Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ), яка наразі об’єднує 173 національні шахові асоціації.

Федерація шахів України вступила до лав ФІДЕ у 1992 році. В Україні шахи відомі ще з Х-ХІ ст. Перший шаховий клуб сучасності був створений у 1881 році у Харкові, згодом у Києві, Одесі та інших містах. Перший, власне, український чемпіонат під назвою «Південно-російський» проходив у Одесі в 1909 році. У 1894 році у Львові був зареєстрований перший на Західній Україні український шаховий клуб. 1926 року львівські шахісти створюють Товариство українських шахістів. А вже через два роки у цьому місті відбувся перший український турнір на землях Галичини. З 1924 року в Україні провадяться щорічні чемпіонати шахів. З 1935 подібні чемпіонати запроваджено і для жінок.

Читайте також: ФІДЕ "скинула" росіянина Ілюмжинова за порушення етики

З моменту проголошення незалежності України український шаховий світ отримав змогу діяти самостійно. Нині в Україні щорічно проводиться власна першість серед чоловіків і жінок. У 1992 році було засновано Федерацію Шахів України (ФШУ). З цього ж року Україна виступає на Міжнародних шахових турнірах. Загалом за цей час за збірну України зіграло 44 шахістів, з них 27 чоловіків та 17 жінок.

До дня шахів / Фото: Юлия Овсянникова, Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-