ФІДЕ "скинула" росіянина Ілюмжинова за порушення етики

ФІДЕ "скинула" росіянина Ілюмжинова за порушення етики

2015
Ukrinform
Міжнародна шахова федерація (ФІДЕ) усунула російського підприємця Кірсана Ілюмжинова від посади президента організації за порушення етики. 

Він не обійматиме цієї посади щонайменше шість місяців, максимальний термін усунення може становити півтора року, повідомляє сайт організації.

"Комісія з етики одностйно вирішила, що Ілюмжинов винен у порушенні Кодексу етики ФІДЕ. Ілюмжинову санкціоновано тимчасове усунення від займаної посади протягом 18 місяців від сьогодні. Негайне дійсне призупинення становить 6 місяців, починаючи з 13 липня 2018 року і закінчуючи 12 січня 2019 року", - йдеться у повідомленні.

Комісія з етики встановила, що Ілюмжинов, внесений Мін'юстом США до списку санкцій, у своїх діях неодноразово ставив власні інтереси вище інтересів ФІДЕ. Він також намагався дискредитувати членів ради організації, робив неправдиві або провокаційні заяви і відмовився піти у відставку після закриття банківських рахунків Міжнародної шахової федерації. Ілюмжинов завдав ФІДЕ серйозних репутаційних і фінансових збитків, йдеться у висновку комісії з етики.

Кірсан Ілюмжинов обймає посаду глави ФІДЕ з 1995 року. У 2015 році його повноваження були обмежені, оскільки він потрапив під санкції Мінфіну США за обвинуваченням у підтримці режиму сирійського президента Башара Асада. Після цього Ілюмжинов подав позов щодо міністерства фінансів США про захист честі і гідності, вимагаючи 50 млрд доларів як компенсацію за моральні і матеріальні втрати від санкцій.

Читайте також: Шахова федерація "виганяє" свого президента через санкції США

Кірсан Ілюмжинов - російський підприємець і державний діяч з неоднозначною репутацією. У 1993-2010 роках керував Республікою Калмикія. Неодноразово звинувачувався в корупції, проходив у справі журналістки-розслідувача Лариси Юдіної, знайденої вбитою 8 червня 1998 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-