Збірну Росії відсторонили від участі в Олімпіаді-2018

Збірну Росії відсторонили від участі в Олімпіаді-2018

Оновлено
Укрінформ
Міжнародний олімпійський комітет (МОК) призупинив членство Олімпійського комітету Росії в організації і відсторонив збірну РФ від участі у зимових Іграх-2018, які пройдуть у Пхьончхані (Республіка Корея). Російські спортсмени можуть виступати на Олімпіаді лише у нейтральному статусі.

Рішення щодо відсторонення ОКР, яке було прийнято на виконкомі МОК 5 грудня, вступає в силу негайно, повідомляє прес-служба МОК.

Це рішення було прийняте на засіданні виконкому МОК, яке у вівторок пройшло у штаб-квартирі організації в Лозанні (Швейцарія).

Також ОКР повинен відшкодувати МОК витрати в розмірі $15 млн, які організація витратила на розслідування допінгових порушень російською стороною. МОК вважає, що ОКР повинен посприяти створенню Незалежної організації допінг-тестування, метою якої є побудова глобальної і цілісної антидопінгової системи.

МОК може повністю або частково відновити ОКР в організації після церемонії закриття Олімпійських ігор в Пхьончхані, якщо рішення МОК буде повністю дотримано з боку ОКР.

Рішення виконкому МОК:

- Олімпійський комітет Росії підлягає дискваліфікації. Російські спортсмени можуть виступати як нейтральні в особистих і командних номерах програми під олімпійським прапором і з олімпійським гімном.

- Жоден з членів олімпійської збірної Росії на Олімпійських зимових іграх-2014, які потрапили в список з порушеннями антидопінгових правил, не може бути включений до складу учасників Ігор-2018.

- У списку не може бути вказаний тренер або лікар, чий спортсмен був визнаний винним в порушенні антидопінгових правил. Всі тренери і лікарі, включені в список, повинні підписати заяву про це.

- МОК, на свій власний розсуд, в кінцевому підсумку визначить допоміжний персонал та посадових осіб, які будуть запрошені з цього списку.

- Не можна акредитувати будь-якого чиновника з Міністерства спорту Росії на Олімпійських іграх-2018. Віталій Мутко і Юрій Нагорних повинні бути довічно усунені від Олімпійських ігор.

- Вивести пана Дмитра Чернишенка, колишнього генерального директора Оргкомітету "Сочі 2014", з Координаційної комісії Пекіна-2022.

- Призупинити повноваження президента ОКР Олександра Жукова в якості члена МОК, враховуючи, що його членство пов'язане з його позицією президента ОКР.

- МОК залишає за собою право вживати заходів проти інших осіб, залучених до системи, і дискваліфікувати їх.

- ОКР відшкодовує витрати, понесені МОК щодо розслідувань, і вносить вклад у створення Незалежної органу з тестування (ІТА) на загальну суму 15 мільйонів доларів США.

- МОК може частково або повністю зняти призупинення діяльності ОКР з початку церемонії закриття Олімпійських зимових ігор 2018 року, за умови, що ці рішення будуть повністю дотримані і впроваджені ОКР і запрошеними спортсменами, і посадовими особами.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-