Збірна України стала чемпіоном світу з карпфішингу

Збірна України перемогла на XIX чемпіонаті світу зі спортивного вилову коропа, який відбувся 20-23 вересня в Угорщині на водоймі Deseda.

Про це Укрінформу повідомив Владислав Бугай, керівник напрямку коропового лову Федерації риболовного спорту України.

За його словами, у змаганнях брали участь представники 26 країн.

Україну на цьому турнірі представляв рибальський клуб «Кричевичі» (м. Львів). Спортсмени: Роман Івасишин, Василь Безносько, Ігор Івасишин, Маркіян Сениця, Роман Погоріляк, Іван Баник, Дмитро Лавриненко та Віталій Лущенко. Тренери: Дамір Шихотаров, Тарас Сендега, Владислав Бугай.

Як зазначив Бугай, команда добиралася за підсумками двоступеневих рейтингових змагань, які проходили на водоймах Львівської та Дніпропетровської областей в травні і липні цього року.

За словами Бугая, українська збірна лідирувала з самого старту турніру, жодного разу не поступившись суперникам 1-м рядком. Вперше в історії світового карпфішингу, не залишивши шансів суперникам, українці завоювали золоті медалі Чемпіонату світу-2017:

1. Україна - 4 бали (1-1-2) місця в зонах.

2. Румунія - 8 балів (1-3-4).

3. Франція - 11 балів (2-4-5).

Також двійка Роман Івасишин/Василь Безносько стали срібними призерами Чемпіонату світу в особистому заліку, виловивши понад 152 кг коропа.

Місця розподілилися таким чином:

1. Румунія - 184,359 кг;

2. Україна - 152,270 кг;

3. Латвія - 101,790 кг.

Бугай розповів, що збірна України бере участь у світових чемпіонатах з 2004 року, але це її перша перемога.

Вилов риби проводився на природному водоймищі, ловився переважно дикий сазан. Суть змагання - скільки вдається виловити риби за вагою за певний час.