Новим патріархом УПЦ КП обрали архієпископа Сумського Никодима
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив архієпископ Сумський Никодим, передає Укрінформ та оприлюднив відео обрання.
«Акт про обрання патріарха Київського і всієї Руси-України Предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату, який було проголошено на позачерговому засіданні архиєрейського собору Української православної церкви Київського патріархату», - ідеться у повідомленні.
Також Никодим опублікував спільну заяву архиєреїв УПЦ КП, яку підписав: «від імені єпископату Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Сумський і Охтирський Никодим, обраний та наречений патріархом Київським і всієї Руси-України».
У оприлюдненій заяві йдеться, що 20 березня 2026 року увесь світ дізнався трагічну звістку - про відхід у вічність Святійшого патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату.
Також повідомляється, що архієреї незалежної УПЦ КП офіційно заявляють, що залишаються вірними вільному українському народові та зберігають Українську православну церкву Київського патріархату як незалежну духовну інституцію, без наміру входження до будь-яких інших церковних структур.
Як повідомляв Укрінформ, почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (в миру Михайло Антонович Денисенко), ієрарх на спокої Православної Церкви України Філарет помер у віці 97 років.
21 березня Президент Володимир Зеленський із дружиною Оленою відвідали прощання із патріархом Філаретом у Михайлівському Золотоверхому соборі у Києві. Із Предстоятелем УПЦ КП попрощалися також Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський і начальник Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Андрій Гнатов.
Прощання із патріархом Філаретом у Михайлівському соборі триватиме до 22 березня.
Фото: Архієпископ Cумський Никодим, Facebook