В Офісі генпрокурора розповіли про механізми депортації дітей із ТОТ
Про це повідомила начальниця управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні департаменту захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Офісу генерального прокурора Юлія Усенко під час представлення аналітичного звіту «Порушення міжнародного гуманітарного права у сфері освіти в Україні (лютий 2022 - травень 2025)», передає кореспондент Укрінформу.

«Росіяни називають воєнні злочини з примусового переміщення та депортації українських дітей “евакуацією”, “оздоровленням” та іншими термінами», - зазначила Усенко.
Вона пояснила, що міжнародне гуманітарне право допускає переміщення цивільного населення з окупованої території лише у виняткових випадках - за наявності реальної загрози безпеці або потреби в невідкладній медичній допомозі. Водночас, за її словами, у більшості задокументованих випадків таких підстав немає.
«Слідчі та прокурори, які документують цей злочин, перевіряють безпекові умови, потребу в лікуванні та інші обставини. Ми не знаходимо підстав для переміщення дітей, умовно, з Херсонщини до Москви через медичні причини, адже на ТОТ працюють медичні заклади, надходять ліки, є компетентні лікарі», - наголосила Усенко.
За словами представниці ОГП, переміщення українських дітей не має ознак тимчасовості: їх вивозять із ТОТ і передають у сім’ї громадян РФ.
«Географія розміщення наших дітей у російських сім’ях є розпорошеною по всій території Російської Федерації», - зазначила Усенко.
Дітям також надають російське громадянство, що, за її словами, може мати на меті їх подальше залучення до військової служби після досягнення повноліття.
Наразі 21 особі повідомили про підозру у справах щодо депортації дітей, стосовно 11 осіб обвинувальні акти скеровано до суду. Правоохоронці продовжують фіксувати факти незаконного переміщення дітей з ТОТ, зокрема з Херсонської та Донецької областей.
Як повідомляв Укрінформ, із тимчасово захоплених росіянами територій та РФ у межах ініціативи Президента України Bring Kids Back Ua вдалося повернути ще п’ятьох українських дітей.
Фото: Кирило Чуботін/Укрінформ
Більше наших фото можна купити тут