
В Україні відзначають День піхоти ЗСУ
Як передає Укрінформ, свято щорічно відзначається 6 травня.
Цей день був встановлений 19 квітня 2019 року тодішнім Президентом України Петром Порошенком з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ ЗСУ, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій.
***
Головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський заявив, що сучасна українська піхота демонструє неймовірну стійкість по всій лінії фронту й пише історію новітньої української державності.
За його словами, "сьогодні ми вшановуємо тих, хто буквально тримає нашу українську землю – воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових підрозділів Сухопутних військ та військ територіальної оборони Збройних сил України".
Як підкреслив генерал, "військові у всьому світі знають аксіому: жодна територія і жоден окоп не вважаються твоїми, доки там не стоїть твій піхотинець".
Сучасна українська піхота демонструє неймовірну стійкість по всій лінії фронту.
Вона вгризається в землю, стоїть стіною і відбиває запеклі атаки ворога там, де інші вже не змогли б, а коли треба – українська піхота блискавично атакує, звільняючи рідну землю. Це доведено піхотинцями неодноразово, наголосив Сирський.
"Ми низько схиляємо голови перед пам'яттю воїнів піхотних підрозділів, які поклали на вівтар майбутньої Перемоги найцінніше – свої життя. Вічна пам’ять і вічна слава полеглим…", - заявив головнокомандувач.
***
Президент України Володимир Зеленський привітав воїнів піхоти ЗСУ з професійним святом.
«Сьогодні день воїнів, на яких тримаються українські позиції, українська держава. Український прапор здіймається там, куди заходить український піхотинець. На найскладніших ділянках фронту завжди наші воїни-піхотинці. Тримають оборону, ідуть у штурми, зупиняють ворога й захищають нашу землю. Механізовані, мотопіхотні, стрілецькі, штурмові, гірсько-штурмові підрозділи – це основа Збройних cил України», - розповів Зеленський.
***
Командувач сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий презентував музичний альбом «Стоїть піхота», присвячений українським піхотинцям.
«Завдяки Культурним Силам зʼявився музичний альбом, присвячений українським піхотинцям. Кожна пісня в ньому написана спеціально до цього дня, а всі виконавці - військовослужбовці Сил Оборони з різних підрозділів. Вважаю, що це правильна ініціатива, бо наша піхота абсолютно точно заслуговує на повагу та вдячність. Україна стоїть, бо стоїть піхота!» - наголосив Драпатий.
***
Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що піхотинці є основою української армії, їхня стійкість і рішучість щодня тримають фронт та змінюють хід війни.
"Маю велику честь привітати українських піхотинців з професійним святом. Ви — основа нашої армії. Ваша стійкість, витримка і рішучість — щодня тримають фронт. Ви зустрічаєте ворога, відбиваєте атаки, переходите у наступ, звільняєте українську землю — метр за метром", — наголосив Умєров.
За його словами, піхота завжди на передовій, у найважчих умовах, під вогнем, дощем, у спеку та мороз.
"Саме піхота ламає плани ворога і змінює хід цієї війни. На рахунку піхоти сотні тисяч знищених окупантів і тисячі одиниць ураженої техніки", — підкреслив міністр оборони.
***
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук привітав піхотинців з Днем піхоти Збройних сил України.
Голова парламенту назвав українську піхоту символом стійкості, мужності та відваги та підкреслив, що "це воїни, які гідно виконують свій обов’язок, тримають позиції, підтримують побратимів".

Стефанчук висловив вдячність піхотинцям за службу, відданість і силу духу та вшанував кожного й кожну, хто віддав життя за Україну.
Як повідомляв Укрінформ, до Дня піхоти у Києві на залізничному вокзалі "Південний" відкрилася фотовиставка "Перша лінія".

На ній представлені 50 світлин, що демонструють бойову роботу і побут українських піхотинців на фронті у 2022-2025 роки.
Фото: Facebook Командування морської піхоти