
У Британії призупинили роботу двох студентських українських товариств через закупівлю дронів
Про це повідомляє Financial Times, передає Укрінформ.
Студентські спілки обох університетів є зареєстрованими у Великій Британії благодійними організаціями і підпорядковуються Комісії з питань благодійності, яка регулює використання коштів та активів, а також правила збору коштів. Згідно з правилами наглядового органу, «надання допомоги або військових поставок будь-яким іноземним збройним силам не є благодійною метою, і жодна благодійна організація не може на законних підставах займатися такою діяльністю».
Студентська спілка UCL призупинила діяльність свого товариства у березні після того, як з'ясувалося, що група використала 1500 фунтів стерлінгів прибутку від організованої в жовтні вечірки, щоб купити дрон DJI Mavic для військових в Україні.
Голова товариства Артур Подсоха сказав, що «не міг мовчати, поки російська війна тероризує нашу країну з 2014 року». За його словами, товариство не збирало кошти спеціально, а використало прибуток від заходу для купівлі безпілотника. Військовий, який отримав безпілотник, надіслав їм відео з подякою.
Спільнота Університету Ланкастера влітку минулого року в Instagram повідомила, що зібрала понад 20 000 фунтів стерлінгів на підтримку України. У дописі йшлося, зокрема, про придбання «трьох дронів DJI Mavic 3 (3930 фунтів стерлінгів)» і «запчастин до дронів для сил територіальної оборони (2150 фунтів стерлінгів)».
Українське товариство Університету Ланкастера заявило, що його «діяльність зі збору коштів завжди була суто гуманітарною».
«Будь-який контент у соціальних мережах, який можна було б інтерпретувати як предмети подвійного призначення, був пов'язаний виключно з особистими ініціативами окремих членів нашого товариства, а не з офіційною діяльністю товариства зі збору коштів», - додали у товаристві.
Як повідомляв Укрінформ, волонтери з Великої Британії на Львівщині передали українським військовим 23 позашляховики в межах акції «Пікапи для миру».
Фото: russellgroup.ac.uk