Як розміновують південь: вибухівку шукають дрони, що «бачать» під землею

Як розміновують південь: вибухівку шукають дрони, що «бачать» під землею

Фото
Укрінформ
У Миколаївській області оператори протимінної діяльності використовують для пошуку вибухонебезпечних предметів промисловий безпілотний авіакомплекс із сучасним магнітометром.

Про це повідомили в Міністерстві оборони, передає Укрінформ.

В оборонному відомстві нагадують, що південь є одним із найбільш замінованих регіонів України.

Для ефективного пошуку й ідентифікації мін та інших вибухонебезпечних залишків війни фахівці застосовують інноваційні засоби.

Зокрема, у Миколаївській області використовують промисловий безпілотник, призначений для дистанційного виявлення ВНП під час нетехнічного обстеження визволених територій. За словами представника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки Володимира Манжоса, завдяки цьому пристрою вдалося значно підвищити якість нетехнічного обстеження потенційно забруднених територій та посилити безпеку фахівців, які його проводять.

Читайте також: ЗСУ провели випробування з розумного мінування та розмінування у форматі «Залізного полігона»

«БпАК із підвішеним до нього магнітометром рухається за заданою траєкторією над ділянкою, що перевіряється. Під час польоту прилад безперервно фіксує параметри магнітного поля Землі в смузі завширшки 2 метри із точною їхньою прив'язкою до координат», – інформують у міністерстві.

Як зазначається, ця система може виявляти вибухонебезпечні предмети не лише на поверхні ґрунту, а й під землею. Один такий комплекс за день здатен обстежити понад десять гектарів територій.

Читайте також: Українські розробники створили платформу для пріоритезації в гуманітарному розмінуванні

Після сканування ділянки цим апаратом отримана інформація опрацьовується за допомогою спеціального програмного забезпечення. За результатами опрацювання формується мапа обстеженої території із позначками на місцях можливого розташування ВНП. За необхідності оператори протимінної діяльності використовують цю мапу під час формування звітності за результатами нетехнічного обстеження.

Як повідомляв Укрінформ, станом на початок квітня вдалося розмінувати понад 35 тисяч квадратних кілометрів територій України.

Фото: Міноборони

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-