
Чернишов розповів, скільки українців готові повернуться з-за кордону після війни
Про це сказав у коментарі Укрінформу віцепрем’єр-міністр України – міністр національної єдності Олексій Чернишов.
Він відзначив важливість зустрічей з українцями за кордоном, адже це можливість "з перших вуст" дізнатися про потреби та настрої наших громадян.
“Зараз можу з упевненістю сказати, що як мінімум третина українців, які вимушено виїхали за кордон через війну, готові повернутися на Батьківщину практично відразу після настання миру. Решта розглядають імовірність повернення в подальшій перспективі”, – зауважив Чернишов.
За його словами, повоєнне відновлення та відбудова країни будуть додатковим стимулом для повернення в подальшій перспективі більшості українських біженців. Для них окрім безпекового фактору важливі також добробут, освіта, інфраструктура тощо.
Водночас, за даними соціологічного дослідження Центру економічної стратегії, близько третини українців не планують повертатися і можуть залишитися в країнах перебування назавжди. У цьому контексті урядовець наголосив, що держава не має наміру втрачати зв’язок із цими громадянами – навпаки, працюватиме над створенням умов, які мотивуватимуть українців зберігати зв’язок із Батьківщиною та долучатися до її відбудови.
Раніше директорка Інституту демографії та проблем якості життя Елла Лібанова зазначала, що існує кілька мотивів неповернення українських біженців з-за кордону. Насамперед це безпековий аспект, сумніви, що "якщо ми навіть підпишемо мир, він буде тривалим", наявність роботи, житло тощо. Крім того, за словами Лібанової, люди "бояться, що їх тут погано зустрінуть, що вони будуть стигматизовані або навіть маргіналізовані".
Як повідомлялося, за даними ООН, внаслідок повномасштабного вторгнення РФ 6,9 млн українців змушені були виїхати з України. З них майже 5 млн отримали тимчасовий захист у країнах Європи.