ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві Києво-Печерської лаври

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві Києво-Печерської лаври

Фото
Укрінформ
Православна церква України вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві і це є історичною подією.

Про це повідомляє Національний заповідник Києво-Печерська лавра у Фейсбук, передає Укрінформ

Зазначається, що богослужіння провели в Понеділок Святого Духа, який припадає на першій день після Трійці. Літургію провів єпископ Бориспільський і намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Авраамій.

“Останню службу тут десять років тому провели представники московського патріархату. З того моменту храм був закритий на реставрацію. Зауважу, що від того моменту, коли Лавра була в духовній окупації, минуло 300 років. Сьогодні тут посідає місце Православна церква України, помісна автокефальна церква”, - наголосив єпископ.

Генеральний директор Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максим Остапенко наголосив, що збереження та відновлення таких памʼяток є надзвичайно важливою місією всього суспільства, навіть в умовах війни.

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві Києво-Печерської лаври / Фото: Національний заповідник Києво-Печерська лавра

“На превеликий жаль, вже третій рік реставрація памʼятки призупинена через відсутність цільового фінансування. Зараз одна з наших головних місій – відновити реставрацію цієї пам'ятки, тому що це, власне, одна з найбільших перлин як Києво-Печерської лаври, так і всієї сакральної архітектури України”, - сказав він.

До повномасштабного вторгнення встигли виконати 75% робіт. Проте незавершений цикл реставрації фактично може звести нанівець всі попередні зусилля. Уваги потребують не лише фасад церкви, а й внутрішні конструкції. Всередині церкви перебуває унікальний та неповторний комплекс розписів, створений на початку XVIII століття. Храм є типовим зразком так званого козацького бароко, сказав Остапенко.

Читайте також: Яким буде Український монастир на Афоні

Через те, що храм нині - у стані реставрації, літургія у Троїцькій надбрамній церкві відбулася без публічного доступу.

Як повідомлялося, т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв доручив комісії з 3 по 29 червня перевірити стан збереження нерухомого майна Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, яке у грудні 2003 року передали в безоплатне користування УПЦ МП. Йдеться про комплекс споруд Почаївської лаври.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-