Рідні полонених морпіхів Гульчука та Бея розповіли про стан їхнього здоров’я

Рідні полонених морпіхів Гульчука та Бея розповіли про стан їхнього здоров’я

Фото
Укрінформ
Військовополонений 36 ОБрМП Юрій Гульчук після побоїв, отриманих у російському полоні, перестав розмовляти.

Про це під час пресконференції у Медіацентрі Україна - Укрінформ заявила його мати Мілана Компанієць.

«У січні 2024 року з його камери обміняли кілька людей. Ми з ними спілкувалися. І я дізналася такі речі, які мені як матері, краще, можливо, було б і не знати. Травма, яка у нього з’явилася у полоні, він не розмовляє, він втратив дар мови, після чергових побоїв він був без свідомості 4 години, після чого він знаком показав, що він живий. І після цього він втратив можливість розмовляти», - зазначила вона.

Компанієць заявила, що коли військових обміняли, вона їх спитала, чи він розмовляв, коли вони вже мали йти на обмін.

«На це вони мені сказали: він намагається, але у нього каша у роті. У нього не виходить. З чого я зробила висновок, що це або, мабуть, мікроінсульт, або якесь інше ураження нервової системи унаслідок побоїв», - сказала жінка.

За її словами, відповідно до наявної у неї інформації, якщо військові у полоні казали, що у них, наприклад, болять зуби, то їх не лікують, а видаляють.

«Якщо особа скаржиться на біль де-небудь – її лікують шокером, і лише шокером. Якщо після удару шокером людина каже, що все ще болить – то вона отримує наступну дозу шокера. Не знаю, що саме зробив мій Юра. Він така людина, що не здається до останньої секунди, і його добили до стану паралічу ніг», - сказала вона.

Дружина військовополоненого старшого матроса 501-го окремого батальйону 36 ОБрМП Павла Бея Ганна Бей заявила, що наразі у неї є можливість листуватися з чоловіком і у листах він їй дозовано каже про стан свого здоров’я.

«У одному листі він мені повідомив, що має проблеми з пам’яттю і з правою рукою, що вона погано працює. У іншому листі він мені заявив, що у нього постраждала права кисть і не згинається два пальці. Мій чоловік має зріст 1 метр 88 сантиметрів і до полону важив у середньому 95 кг. На початку травня він мені у листі повідомив, що наразі його вага становить 60 кг. За 2 роки він втратив приблизно 35 кг», - поінформувала Бей.

Вона сказала, що майже всіх морпіхів звозять у мордовську колонію, де найгірші умови утримання.

«Зі слів багатьох родичів і звільнених хлопців, до морпіхів одне із найжорстокіших відношень. Їм потрібно рятувати», - переконана жінка.

Читайте також: Із полону РФ уже змогли повернути 287 українських морпіхів

Як повідомляв Укрінформ, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак обговорив питання реабілітації з колишніми військовополоненими та родичами українців, які перебувають у російському полоні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-