Штрих-код у військовому квитку - роз’яснення Міноборони

Штрих-код у військовому квитку - роз’яснення Міноборони

Інфографіка
Укрінформ
Спеціальні штрих-коди у військовому квитку є обов'язковими лише при видачі нових військово-облікових документів через територіальні центри комплектування.

Це йдеться у роз’ясненні Міністерства оборони, передає Укрінформ. 

"Громадяни, які отримують нові військово-облікові документи, повинні мати окремий номер запису в реєстрі Оберіг, а штрих-коди стають обов'язковими тільки при видачі нових документів через ТЦК", - поінформували у міністерстві.

Зазначається, що новий зразок документів генерується в електронному вигляді і має однакову юридичну силу з паперовою формою. Водночас військово-облікові документи, оформлені до 18 травня 2024 року, залишаються дійсними, підкреслили в МОУ.

"У разі оновлення персональних даних через ТЦК, ЦНАП або Резерв+ (без видачі нового військово-облікового документа) - штрих-коди не є обов'язковими", - підкреслюється в роз’ясненні.

Водночас для ВПО та громадян з тимчасово окупованих територій передбачені спеціальні умови обліку.

За втрату документа або порушення правил обліку передбачені штрафи, нагадали в Міноборони.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні 18 травня набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку».

Читайте також: Веніславський каже, що електронних повісток у «Резерв+» чи особистому кабінеті не буде

У законі передбачено, зокрема, що мобілізації підлягають громадяни віком від 25 до 60 років. Під час проведення мобілізації чоловіки віком від 18 до 60 років зобов'язані постійно носити з собою військово-обліковий документ і пред'явити його на вимогу представника ТЦК або поліцейського чи прикордонника.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-