Новий закон про мобілізацію підтримує третина українців

Новий закон про мобілізацію підтримує третина українців

Опитування
Укрінформ
Серед українців немає вираженого ставлення до нового закону про мобілізацію: 34% його підтримують, 52% – ні.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного в рамках проєкту Mobilise наприкінці травня.

За даними соціологів, респондентів просили висловити згоду чи незгоду з твердженням «Я підтримую новий закон про мобілізацію».

«34% респондентів погодилися (скоріше або повністю) з таким твердженням. Водночас 20% скоріше не погодилися, а 32% зовсім не погодилися (і ще 14% не відповіли на запитання)», – йдеться у повідомленні.

У КМІС підкреслили, що незгода з твердженням не є тотожною тому, що люди виступають проти (і тим більше не є свідченням ставлення до потреби самої мобілізації чи потреби давати відсіч ворогу). «Безумовно, частина з тих, хто не згоден, є саме противниками. Водночас ще частина може не погоджуватися лише з окремими складовими закону або мати стримане, нейтральне ставлення», – зазначили у КМІС.

КМІС з 2019 року співпрацює з Ольгою Онух (Olga Onuch), професором порівняльної та української політики Манчестерського університету, та її колегами в рамках проєкту Mobilise. У рамках опитування збираються дані про ставлення громадян до протестів, міграції, політичної участі та соціально-політичних факторів. Цей проєкт охоплює чотири країни: Україну, Польщу, Аргентину та Марокко.

Читайте також: Працівники ТЦК не мають права затримувати людей - Веніславський

В Україні опитування було проведене протягом 26 травня – 1 червня. Методом телефонних інтерв’ю були опитані 2011 дорослих мешканців підконтрольних уряду України територій.

Як повідомляв Укрінформ, закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» набув чинності 18 травня. Верховна Рада ухвалила цей документ 11 квітня, а 16 квітня його підписав Президент.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-