ДБР викрило махінації з генераторами для військових на понад 5 мільйонів

ДБР викрило махінації з генераторами для військових на понад 5 мільйонів

Укрінформ
Працівники Державного бюро розслідувань встановили, що під час закупівлі дизельних генераторів на потреби ЗСУ групою осіб було привласнено обладнання на понад 5 млн грн.

Про це поінформувала пресслужба ДБР, передає Укрінформ.

«Працівники ДБР повідомили про підозру командиру військової частини та його заступнику, а також двом підприємцям. Встановлено, що під час закупівлі дизельних генераторів на потреби Збройних Сил України було привласнено обладнання на понад 5 млн грн», - йдеться у повідомленні.

За інформацією слідства, комерсанти, які спеціалізуються на продажі електрогенераторних установок, у 2022 році «домовились» із заступником командира військової частини, який мав забезпечити перемогу підконтрольного ділкам товариства на закупівлю тисячі дизельних генераторів для потреб ЗСУ.

За даними ДБР, сума контракту становила майже 43 мільйони гривень.

Зазначається, що підприємці після укладення договору майже два місяці нічого не робили - натомість, скориставшись недбалістю командира військової частини, уклали додаткову угоду.

Читайте також: У ДБР розкрили деталі затримання бізнесмена Кропачова

«За оновленими умовами, при збереженій загальній сумі договору, було зменшено на 133 одиниці кількість вже замовлених у Китаї генераторів. Ці 133 генератори згодом ділки привласнили, а державний бюджет через це втратив понад 5 млн грн», - йдеться у повідомленні.

Працівники ДБР повідомили про підозру командиру військової частини за ч. 4 ст. 425 ККУ (недбале ставлення до військової служби), його заступнику - за ч. 4 ст. 426 ККУ (бездіяльність військової влади).

Санкції цих статей ККУ передбачають до 10 років позбавлення волі.

Правоохоронці повідомили про підозру і директору одного із підприємства - за ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Заступнику директора іншого підприємства було повідомлено підозру за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 426 (бездіяльність військової влади) ККУ.

Санкції цих статей Кримінального кодексу передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Досудове розслідування триває, здійснюється документування інших фактів протиправної діяльності цих осіб. Готується клопотання до суду про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Читайте також: На Житомирщині викрили голову сільради, який розтратив майже ₴2 мільйони на закупівлі генераторів

Процесуальне керівництво у справі здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону.

Як повідомлялося, Офіс генпрокурора направив до суду справу щодо трьох експосадовців Міноборони, які, за інформацією слідства, закупили неякісну амуніцію для військових на 1,4 млрд грн.

Фото: ДБР

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-