Нацполіція отримала 26 авто і шість мобільних ДНК-лабораторій від Японії і Програми розвитку ООН

Нацполіція отримала 26 авто і шість мобільних ДНК-лабораторій від Японії і Програми розвитку ООН

Відео
Укрінформ
Криміналісти Нацполіції України отримали від уряду Японії та Програми розвитку ООН (ПРООН) 26 автомобілів і шість мобільних ДНК-лабораторій.

Про це поінформував Департамент комунікації НПУ, передає Укрінформ.

«Сьогодні за підтримки ПРООН в Україні та Посольства Японії в Україні відбулася передача техніки для посилення криміналістичних підрозділів Нацполіції. Це стало можливим у рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною», - зазначається у повідомленні.

За інформацією установи, криміналістичні підрозділи НПУ у всіх регіонах для ще більш ефективної роботи отримали 26 авто Volkswagen Crafter, шість мобільних ДНК-лабораторій та інше обладнання.

У Нацполіції поінформували, що пересувні криміналістичні лабораторії на базі авто Volkswagen Crafter укомплектовані необхідним технічним устаткуванням для забезпечення якісного проведення оглядів місць подій та швидкісного встановлення ДНК-профілю людини в складних польових умовах.

Перший заступник голови НПУ Максим Цуцкірідзе сказав, що ця допомога міжнародних партнерів значно розширить можливості криміналістичних підрозділів, а відтак, сприятиме оперативнішому документуванню воєнних злочинів.

«Я вкотре хочу від імені Нацполіції подякувати за надану допомогу, це також і міжнародні тренінги, відвідування Японії нашими криміналістами, отримання нових навичок», - зазначив Цуцкірідзе.

Заступник міністра внутрішніх справ Василь Тетеря подякував представникам ПРООН в Україні та Посольству Японії за надану допомогу і заявив, що японський уряд є одним із тих, хто з першого дня повномасштабного вторгнення РФ постійно підтримує Україну.

Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда подякував усім поліцейським за те, що вони щодня працюють над встановленням справедливості, ризикуючи власним життям.

«Я щиро сподіваюся, що ці валізи-набори для криміналістів, і автівки, і той тренінг, який пройшли українські поліцейські, покращить роботу щодо встановлення справедливості та доказів злочинів у цій війні. Ми маємо працювати разом, щоби притягнути всіх воєнних злочинців до відповідальності», - сказав Мацуда.

Читайте також: Україна та Японія обговорили посилення співпраці у сфері гуманітарного розмінування

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство внутрішніх справ України та НПУ отримали пакет технічної допомоги від Федерального управління кримінальної поліції Німеччини. Зокрема, вони отримали підводний дрон та системи розмінування для підрозділів вибухотехнічної служби поліції та генетичний аналізатор для експертно-криміналістичного центру МВС.

Скриншот з відео

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-