Помер академік і ексдепутат Ігор Юхновський

Помер академік і ексдепутат Ігор Юхновський

Укрінформ
Пішов з життя громадський та політичний діяч, доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України, народний депутат України І-IV скликань, почесний громадянин Львова Ігор Юхновський.

Про це у Фейсбуці повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Відійшов до вічності Ігор Рафаїлович Юхновський. Світла, добра, мудра людина. Почесний громадянин Львова. Творець України. Обличчя Незалежності», - написав Садовий.

Він додав, що про прощання та похорон буде повідомлено згодом.

Як повідомлялося, Герой України Ігор Юхновський народився у 1925 році.

Учасник Другої світової війни. Брав участь, зокрема у звільненні Львова.

Юхновський створив добре знану у світі Львівську наукову школу статистичної фізики. Він та його учні зробили суттєвий внесок у розвиток теорії рідин та розчинів електролітів, металів і сплавів, невпорядкованих систем, фазових переходів та критичних явищ.

Останнім часом у полі наукових інтересів Юхновського були математичні методи в економіці та розвитку суспільства, проблеми енергетики, проблеми безпеки об'єкта «Укриття» на Чорнобильській АЕС, теорія гетерогенного каталізу та ряд інших стратегічно важливих проблем для держави.

Він є автором близько 500 наукових статей, 7 монографій та підручників.

Із жовтня 1992 року до 1993 року працював на посаді першого віцепрем'єр-міністра України. У Верховній Раді низки скликань був членом президії, лідером депутатської групи «Державність», членом фракції Українського народного руху, а також фракції «Наша Україна».

Засновник та колишній голова Всеукраїнського об'єднання ветеранів, прихильник примирення червоноармійців та воїнів УПА.

У червні 2006 року постановою Кабінету міністрів Юхновського призначили на посаду голови Українського інституту національної пам'яті.

Юхновський є одним із засновників та учасників (з 2011 року) ініціативної групи «Першого грудня».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-