В уряді пояснили, кого ховатимуть на Національному військовому меморіальному кладовищі

В уряді пояснили, кого ховатимуть на Національному військовому меморіальному кладовищі

Укрінформ
Міністерство у справах ветеранів надало роз'яснення щодо того, хто має право бути похованим на Національному військовому меморіальному кладовищі (НВМК).

Про це йдеться на сайті Мінветеранів, передає Укрінформ.

Зазначається, що ч. 1 ст. 15-1 Закону України «Про поховання та похоронну справу« визначено вичерпний перелік осіб, хто має право бути похований на Національному військовому меморіальному кладовищі

А саме: військовослужбовці, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, повні кавалери ордена Богдана Хмельницького, ордена «За мужність», ордена княгині Ольги, які, брали участь в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, Герої України, яким з 2014 року вручили орден «Золота Зірка».

«Ветерани війни: учасники бойових дій - АТО, ООС, широкомасштабне вторгнення Росії. Особи з інвалідністю внаслідок війни - АТО, ООС, широкомасштабне вторгнення Росії», - уточнили в міністерстві.

Окрім того, на НВМК можуть здійснюватися перепоховання видатних борців за незалежність України у XX столітті.

Читайте також: Військове кладовище в Гатному: як Україна вшанує загиблих героїв

Особи, що мають право бути похованими на НВМК, урна з прахом яких похована в колумбарній ніші на інших кладовищах, можуть бути перепоховані в колумбарії на Національному військовому меморіальному кладовищі в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів.

Як повідомлялось, 15 березня Кабінет міністрів ухвалив розпорядження щодо визначення місця розташування Національного військового меморіального кладовища у Гатненській сільській територіальній громаді Фастівського району Київської області.

Фото ілюстративне: poltava.to

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-